Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
94
Браво,само толку кратко на финална!!!
Ете ова се добри знаци дека ќе се скрати времето на чекање !!!
Автоматски споено мислење:


Ќе те замолам да споделиш кој датум те ставија на финална за да те ставам во список?
Финална: 24.01.2020
Положителна: 12.03.2020
 
Член од
18 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
39
Drustvo zdravo!
Imam edna molba dali ima nekoj kontakt broj od Jonce od Skopje posrednikot go nema ni pod drvo nit kamen ???
Vreme e da go potrazam malkucka ;)
Blagodaram
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
559
Поени од реакции
1.109
Ja bev na intervju 21.11.2018 i se uste na zadolzitelna!
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
11
Член од
3 август 2015
Мислења
1.457
Поени од реакции
1.978
Член од
6 февруари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
11
15.11.2018 na intervju . Nisto se nema smeneto ... prepiskata se naogja vo zadolzitelna postapka ...m ima li kraj .... ima li nekoj na ovaa data sho e bil na intervju i so moze da kaze mislenje
 
Член од
23 април 2019
Мислења
41
Поени од реакции
50
15.11.2018 na intervju . Nisto se nema smeneto ... prepiskata se naogja vo zadolzitelna postapka ...m ima li kraj .... ima li nekoj na ovaa data sho e bil na intervju i so moze da kaze mislenje
Mnogu ima taka da ke bide trpenie samo pocnaa da go cistat i noemvri 2018 na zadolzitelna so se ima nekoj red fanato ali poleka ke bide se.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom