Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2017
Мислења
45
Поени од реакции
56
Не мислев на скроз различно име (пр. Александар во Петар :)) туку како што имаш и ти (КирО во КирИЛ).

Истиот проблем што го имаш и ти (згрешени букви и слично), го имам јас и многу други луѓе.

Инаку да, и јас сум скептик за целава ситуација. Различни луѓе, различни дешавки и некако "правилава" се менуваат од ден за ден ... така да ко што викаш, се додека пасошот не е во рака не е завршено :)

BTW, за промена во матично истото го пишав погоре. 10 пати бев да ги замарам и на крај ми рекоа ако сакам да се смени, прво ќе мора молба во МВР па ако тоа се прифати пак назад во матично со барање за промена. Во превод, тешки заебанции...
Колку се некоординирани кај нас матичните служби, тоа е убиј боже... За едни морало проговор во МВР да се пишува, за други не, изгубени се во свемир... Јас успеав да ги убедам да направат промена кај името на баба ми, беше Мариа, го преправија во Марија, ги гњавев 5 минути и се нафатија да додадат уште една буква во името, а жената е почината, никакви врски, никакви приговори, ништо...
 
Член од
25 март 2019
Мислења
69
Поени од реакции
115
Potpis denes, ukaz 15, od 2016 procedura pocnata , od 12 mart na polozitelno tocno edna godina, macenik od 2016 ucenicka kniska od dedo i potvrda od strumica konecno kraj vi posakuvam se najdobro i golema blagodarnost do pale za se sto pravi na forumov pozdrav decki
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Potpis denes, ukaz 15, od 2016 procedura pcnata , od 12 mart na polozitelno tocno edna godina, macenik od 2016 konecno kraj vi posakuvam se najdobro i golema blagodarnost do pale za se sto pravi na forumov pozdrav decki
koj datum bese na intervju? me interesira dali vo ovaj ukaz ke ima del i od noemvri so sme na intervju.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
******Апдејт Список на Положително 11.03.2020******


Положително од Фебруари останаа


19.02.2019 @rengoring
xx.02.2019 @Kiree
Хх.02.2019 @Ferarri100
19.02.2019 @kikikiki1
20.02.2019 @responsible
20.02.2019 @Andrijan4e9321
20.02.2019 @Ilindenec
25.02.2020- @Zarko Aleksikj -УКАЗ 15/2020
27.02.2019 @Malo blgarce
крај.02.2019 @pejo89
xx.02.2019 @Mikica1160 УКАЗ 15/2020
Положително од Март

12.03.2019 @milo125 -УКАЗ 15/2020
12.03.2019 @Aryann-УКАЗ 15/2020
12.03.2019 @limonka -УКАЗ 15/2020
12.03.2019 - @Tcekov -УКАЗ 15/2020
12.03.2019 - @Dr.Dimitrov -УКАЗ 15/2020
12.03.2019 @seowizard
12.03.2019 @Golden123
13.03.2019 @alpha.beard -УКАЗ 15/2020
19.03.2019 @Milll
19.03.2019 @Bregovic
19.03.2019 @Root5
25.03.2019 @Pakito11
25.03.2019 @Mr.HyPNoTiC
27.03.2019 @goldfinger
27.03.2019 @DRD86
27.03.2019 @Romsom
27.03.2019 @orel100
28.03.2019 @ReniNene
xx.03.2019 @VikicaMk
xx.03.2019 @Jovicaaa
Xx. 04.2019- @stephanno111Положително од Април

01.04.2019 @AnonymousAS
18.04.2019 @bakita
24.04.2019 @ognen101
24.04.2019 @12majmunka34
30.04.2019 @N-ter

Положително од Мај
15.05.2019 @daov.goran
15.05.2019 @Lovesimba
15.05.2019 @anamela
15.05.2019 @darkodamjan
15.05.2019 @Bonitop123
27.05.2019 @Mattea
27.05.2019- @Jotova potpisime
0x.05.2019 @Lovesimba

Положително од Јуни
12.06.2019 @zapce M
15.06.2019 @josifcaki
15.06.2019 @Prca
27.06.2019 @Kiko 9

Положително од Јули
05.07.2019 @RojalBND
05.07.2019 @jejans
07.07.2019 @Fenia
18.07.2019 @Vinz
24.07.2019- @BG13
24.07.2019- @TeoWalker
26.07.2019 @Kasper78Положително од Август
01.08.2019 @nebojsha985
01.08.2019 @ilirko18
01.08.2019 @stuttgard
01.08.2019 @mihail2804
01.08.2019 @Kate@
05.08.209 @KIRSON
06.08.2019 @theboy
10.08.2019 @Deki84
12.08.2019 @dvladev

Положително од Септември
19.09.2019 @Redmi
27.09.2019 @igordespo


Положително од Октомври
03.10.2019- @VlatkoN1
08.10.2019- @RIDA
11.10.2019- @Dimce12345
25.10.2019 @bavarec89
28.10.2019 @Oktavijan

Положително од Ноември
01.11.2019 @Bobedimean
07.11.2019- @@Maki15
13.11.2019 @Zanaetcija
17.11.2019 @macedonmk
25.11.2019 @Bigo
27.11.2019- @Kapetanot
28.11.2019- @Milicajo
29.11.2019 @Nexon
30.11.2019- @marijantiДЕКЕМВРИ
20.12.2019- @Banne
30.12.2019- @Zlatkoim
30.12.2019- @Fill
30.12.2019- @angieee21

ЈАНУАРИ 2020

14.01.2020 - @RRR123-финална 15.08.2019
14.01.2020-@bolowr4r4 -финална 19.08.2019
14.01.2020- @Nikispec
14.01.2020 @azderce -финална 20.08.2019
21.01.2020- @Majbejker 15.08.2019- финална
21.01.2020-@Smooth21- 22.08.2019-финална-потврда
30.01.2020 -@Aleksandar92 -23.08.2019-финална
30.01.2020- @gjoko10 -19.09.2019-финална
30.01.2020- @Riri25 - Xx. 09.2019-финална-родител-интСОФ

ФЕБРУАРИ 2020
04.02.2020- @Meh -28.08.2019-финална-братучед и потврда
04.02.2020- @AAGV -24.08.2019-финална- братучед и потврда
04.02.2020- @Iv*
12.02.2020- @JuveCr7
12.02.2020- @Bojana9033-крај на август 2019 на финална
12.02.2020- @Наќо Скопски -3 преписки
25.02.2020- @Lela996 -15.09.2019-финална
25.02.2020- @RoWiGeN -01.09.2019 -финална
25.02.2020- @Tlo88 -04.09.2019-финална
25.02.2020- @Imperatrica -11.2019-финална

МАРТ 2020
10.03.2020 -Сестра НА @FAHRER - 09.12.2019 -финална
12.03.2020- @Barca1990-24.01.2020-финална


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ајде фалете се!!!!!!
@rengoring @Kiree@Ferarri100 @kikikiki1 @responsible @Andrijan4e9321 @Ilindenec @Malo blgarce @pejo89
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2015
Мислења
192
Поени од реакции
150
како последно указ беше број 9 а сега е 15 ? :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Poslednji ukaz je bio 9 .Kako sad 15?
како последно указ беше број 9 а сега е 15 ? :)
Указите од бр. 10/2020 до 14/2020 се за странски државјани и во нив има вклучено само по едно лице.

Инаку во овој указ има точно 188 потпишани преписки.

Со среќа и честитки за сите кои се вклучени во овој указ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom