Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2015
Мислења
1.273
Поени од реакции
1.567
Ima li nekoj da se pofali od zadolzitelna vo finalna .... Veke napravic 14 meseci od intervjuto.
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
Ајде 2016 малку да мрдне, 9200/2016 предмалку се смени од проверка на вице во положително. Денес или во понеделник треба да има указ!
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
153
Поени од реакции
136
Nie sto sme 18400/2016 do 18450 na proverka od vc od prilika za kolku vreme bi se smenilo vo polozitelno ili otkaz....spored tempoto kako vrvi ako nekoj zabelezuva so koja brzina se dvizi rabotata. Mislam za broj na molba zboram ne si go znam na prepiska intervju februari 2018.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Nie sto sme 18400/2016 do 18450 na proverka od vc od prilika za kolku vreme bi se smenilo vo polozitelno ili otkaz....spored tempoto kako vrvi ako nekoj zabelezuva so koja brzina se dvizi rabotata. Mislam za broj na molba zboram ne si go znam na prepiska intervju februari 2018.
Broj na molba nemozi da se sledi,samo na prepiska.
Автоматски споено мислење:

и 10078/2016 е уште на проверка
Znaci nema do toj br da ima ukaz,bavno odi,bez red i plan rabotaat im dadoa ukazi na tie od April a uste od February cekaat,ludaci,zatoa sega i 13 meseci se ceka za potpis i ke se zgolemuva cekajneto,barem uste eden sluzbenik neka stavat na salter da ne cekame nad 3 meseci za podigajne na ukaz,izgleda namerno kocet,politiki.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2018
Мислења
65
Поени од реакции
34
Zdravo da prasam ako moze nekoj da pomogne kako mozam da vidam koh broj sum na prepiska
Broj na molba sum 1007/2016
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
265
Поени од реакции
275
Ja dobiv informacija deka site sho sme pravele intervju po noviot nacin (elektronsko zakazuvanje i davanje dokumenti na samoto intervju) ke sme gi zemele pobrzo pasosite, nekoj da ne ima nesho info za toa?
 
Член од
7 април 2019
Мислења
64
Поени од реакции
16
Инфо за оние што сакаат да аплицираат преку амбасада во Скопје:
1. Термини за подавање документи има уште наредниот ден.
2. За произход одговор да се очекува после 6 месеци.

Подадени документи од предци со бугарско државјанство родени 1896 (умреници од општина во Софија). Без потврда од БККС.

Za 6 meseca deka se dobiva malo morgen uste nisto od 2018 nemaat dobieno
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.273
Поени од реакции
1.567
Ja dobiv informacija deka site sho sme pravele intervju po noviot nacin (elektronsko zakazuvanje i davanje dokumenti na samoto intervju) ke sme gi zemele pobrzo pasosite, nekoj da ne ima nesho info za toa?
Od kade tie informaciii ...... Eve veke 14 mesec i seuste zadolzitelna intervju januar 2019 po nova postapka
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom