Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2015
Мислења
1.442
Поени од реакции
1.949
jas sum uste zadolzitelna intervju 28.01.2019 so mene uste 5 6 dusi na isti den isti status
Образувана преписка N:xxx/2019/xx.xx.2019 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Ako vaka pisuva toa znacci deka si na zadolzitelna si ne e jasno. A ako pise samo Образувана преписка togas si ba obrazuvana ....... do pocetokot na 11.2018 intervju se stignati vo finalna znaci nie ke si pocekame 1 2 meseca sekako
 
Член од
31 октомври 2019
Мислења
28
Поени од реакции
38
Dali imas info od 2019 intervju koga ke im se smeni statusot od zadolzitelna vofinalna
Ја збудаливте Пале со секакви прашања и шо требало и шо не. Имајте малку осет, ако не беше таа ќе немаше кој да прави списоци, да објаснува на секој поединечно по стопати, прочитајте малку наназад ќе видите
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
Дали некој има линк од страната за следење кога ке биде изработен пасошот и личната карта имам 30 дена рок за изработка??
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
42
Образувана преписка N:xxx/2019/xx.xx.2019 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Ako vaka pisuva toa znacci deka si na zadolzitelna si ne e jasno. A ako pise samo Образувана преписка togas si ba obrazuvana ....... do pocetokot na 11.2018 intervju se stignati vo finalna znaci nie ke si pocekame 1 2 meseca sekako
Jas sum 11 mesec 220xx koga ke mi se smeni ke vi pisham
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.353
Поени од реакции
13.641
Dali imas info od 2019 intervju koga ke im se smeni statusot od zadolzitelna vofinalna
Најгоре на темава има линк до веб страна која ги објаснува сите процеси на чекање.
Прво посетете ја страната, после прашувајте овде.
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
52
Da, ti gi vrakjaat starite dokumenti, kako na primer voena kniska, krstenica, vencanica ... Jas koga go podigav ukazot, samiot vraboten mi gi Dade dokumentite, I mi dade Eden formular da popolnam koi dokumenti mi gi vrakjaat I da potpisam. Pozz
Vo Sofija gi podigna ili tuka?
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
24
Дават ли извод на родени на починат човек? Системски се водат изводите и за родени и починати.
нормално дека за умрен човек, не можеш да извадиш извод на родени, мислете малце што пишувате
Автоматски споено мислење:

Jas ti kazav ti kako sakas,jas bez problem izvadiv,i na nego ke ti pise vo zabeleski deka liceto e pocinato na taa data,samo sto imeto ke bide od dedoti Jovan a ne Jovance,ke ti se poklopvea imijnata,a sega ne ti se poklopuvaat i ako ti padne predmetot kaj nekoja budala sto bara sitnici za da odbie nekogo moze i otkaz da dobies.
Ти си талент штом си извадил. и ти и тој што го извадил од институцијата
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
58
Поени од реакции
153
Нешто многу ја закочија работата со потпишувањето укази, :place::place:, а таман се понадевавме дека ќе исчистат до летото се што е на положително. Мислам дека цела недела и више нема указ.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.445
Поени од реакции
218
Денес не работат, Национален ден на Бугарија :place:
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
нормално дека за умрен човек, не можеш да извадиш извод на родени, мислете малце што пишувате
Автоматски споено мислење:


Ти си талент штом си извадил. и ти и тој што го извадил од институцијата
Na site davaat,pred da otvoris usta prvo odi pobaraj,em neznaes em se silis,odi denes maticno pobaraj i utre da mi se izvinis ako si covek normalno.
 
Член од
19 јуни 2006
Мислења
12
Поени од реакции
1
Podadeno dokumenti za proishod vo juli 2019 so pradedo roden 1896 god ...... pred mesec dena dobieno otkaz sto znaci deka sega strikno se bara da bide posle 1900 god... , dali postoi moznost da si gi zemam dokumentite koi gi imav predadeno vo dabc za da gi iskoristam veke prevodite sto gi imam napraveno i samo od prababami da gi napravam i da se nadovrzam so nova postapka za podavanje na proishod no sega da se povikam preku prababami koja e rodena 1912,
Isto taka izvadena i potvrda od strumica od BKKS
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom