Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
450
Поени од реакции
773
Ukazi godinava tesko :) Kako Sto trgnala rabotava....vise nemame nervi...
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
229
Поени од реакции
280
6 Meseci go imas no posle tesko da najdes termin za intervju i toa 6 meseci taka da od prvo podavanje na dokumenti za 1 godina si na intervju
Ne e za mene , ne daj boze da mi treba prasuvam za prijatel vcera odbien od sovetot so dokumenti od pradedo i potvrda od BKKS ne znae dali gi dostavil istite dokumenti vo MP postapkata ja vodel preku posrednik.Sepak mnogu vreme e 6 meseci nekoj da znae posrednik sto moze za pobrzo da izvadi duplikat proizhod
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
@palekrstic @focus mozebi vie imate info za duplikat proizhod
Од 3 до 6 месеци за дупликат .Но сега можеби и побрзо ќе биде затоа што ја забрзаа работата со издавањето на происходи.
Автоматски споено мислење:

Нека си закаже во меѓувреме за интервју.
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
@palekrstic jas poddadov preku konzulatot vo Bitola za proishod na 30.01.2020
Tamu mi rekoa da se javam za 9-10 meseci da proveram dali e gotov proishodot.

Sega citam ste napishale deka ja ubrzale procedurata. Dali ima sansi da se dobie proishodot porano od periodot koj mi go kazaa vo konzulatot.

Fala mnogu
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Denes sega za sega ,ima samo promeni od finalna na polozitelno .Ke vidime do posle.
Автоматски споено мислење:

Zdravo deneska promena od finalna za samo 2 ipol meseci vo izdavanje na ukazav vo polozitelna,dokumenti od pradedo +dok od strumica i +po vtorpat dostaveni vo pravosudie,pozz decki
Bravoo,mozebi ke ubrzaat ili pak si imala mnoguu sreka.
Inaku toa i bese realno cekanjeto do pred 1 godina za promena od finalna vo polozitelno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom