Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Најдобро е додека си на задолжителна.Веќе дополнителна нема.Директно отказ.
Ima seuste dopolnitelna no vistina e deka nekoi direktno se odbieni,zatoa da necekaat da bidat staveni na dopolnitelna da si nosat dokumenti predvreme.
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
30
Поени од реакции
6
Predmet 3380/2019 preko konzulata je na polozitelno... mozete i sami da proverite.. Dakle, neko i za godinu dana od intervjua stigne do potpisa a neko ni posle dve godine.. Toliko o tome
Mu pisuva proceduru na zadolzitelno. Samo na bg gi kazuvaat tocno etapite, so prevod sekogas e razlicno
 
Член од
3 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
17
Jas mislam deka bi bilo po dobro ako dobivanje bugarsko drzavjanstvo da bese so plakanje . Bugarija bi imala korist ,no ,toa isto taka ke ni zastedilo vreme , pari , i mnogu godini cekanje.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
mozeli nekoj da mi kaze kako da zakazeme termin za prosikod za tatkomi
Само преку посредник може,зошто сите термини ги имаат тие.Или да проверуваш на страната онлајн неколу пати во дентот ако пуштат некој термин
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
20
Поени од реакции
3
intervju 06.03.2019 vo sofija preku roditel Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
3.316
Имам вујко со цело потесно семејство со бугарски. И демек пра дедо ми од татковљ страна бил бугарски војник и демек сме имале некаде документ за тоа.
Би можел да стигнам некако до пасош и колки време би ми требало? :place:
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Имам вујко со цело потесно семејство со бугарски. И демек пра дедо ми од татковљ страна бил бугарски војник и демек сме имале некаде документ за тоа.
Би можел да стигнам некако до пасош и колки време би ми требало? :place:
Vujkoti neka ti go dade dokumentot ili izvadi potvrda od bg zdruzenie,se ceka mnogu,nad 3 g.
 
Член од
18 декември 2017
Мислења
15
Поени од реакции
8
Имам вујко со цело потесно семејство со бугарски. И демек пра дедо ми од татковљ страна бил бугарски војник и демек сме имале некаде документ за тоа.
Би можел да стигнам некако до пасош и колки време би ми требало? :place:
Со документ од прадедо ти демек ќе добиеш
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
229
Поени од реакции
280
Dali nekoj ima info kolku se ceka za duplikat proizhod od DABC i kako najbrzo se dobiva?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom