Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2015
Мислења
52
Поени од реакции
53
Здраво. Денес имам промена на статус Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. Произход ноември 2017 со копија од пасош на прв братучед и изводи од родители. Интервју 18.04.2018 во амбасада во Скопје. Образувана преписка некаде во септември. Финална од ноември 2019. Документи за интервју плус изводи од родени/починати до прадедо и потврда од БККС Струмица.
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
79
Поени од реакции
26
Некој да се пофали со потпишан указ што чека од март 2019?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
35
Поени од реакции
61
Денес доставив дополнителни документи во Софија. Контактирав десетина фирми за превод и легализација, сите ми бараа од 40 до 50 лева за документ (и превод и легализација по редовна постапка) едино "Rutina" 25 лева од документ (не знам дали дека носев 9 док. али и кај другите фирми беше со 9 док. муабетот). Чисто да споделам ако некој го интересира, али сепак проверете, може има и поефтино...
 
Член од
22 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
5
Можеш да направиш нова резервација само ако ја пропуштиш првата, но како и да е првиот слободен термин моментално е крај на мај.
A za zakazuvanje mora li pasosot da e skeniran ili moze da se slika so telefon i da se zakachi slikata ??
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
174
Поени од реакции
401
Predmet 3380/2019 preko konzulata je na polozitelno... mozete i sami da proverite.. Dakle, neko i za godinu dana od intervjua stigne do potpisa a neko ni posle dve godine.. Toliko o tome
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
vcera eden drugar vleze vo ukaz 9 polozitelno od 15 mart dokumenti prv bratuced bez potvrda od bkks
So sreka neka mu e i so zdravje da si go sluzi,no gledate li deka nema pravilo.
Za zal lugje so mnogu pojaki dokazi za poteklo gi odbivaat ,eve na primer @donnalia .......
Se e sreka vo procedurava za bugarsko drzavjanstvo!
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
vcera eden drugar vleze vo ukaz 9 polozitelno od 15 mart dokumenti prv bratuced bez potvrda od bkks
Jas ipak mislam deka koga gi ima noseno povtorno dok vo MP posrednikot mu ima vmetnato i potvrda bidejki pola godina i poveke od koga bil staven na polozitelno veke ne minea na sovet samo dok od bratuced... Sepak cestitki
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom