Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Поради големиот број на поднесени барања за државјанство (околу 25,000 во 2018 и 30,000 во 2019), оние кои биле на интервју во 2019 и 2020 може да чекаат и повеќе од 14 месеци. NAJNOVO!
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
posle 6 meseci na finalna,mi se smeni vo ova sto znaci ova i kolku se ceka dali e dobro?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Na Polozitelno si, vo momentot prosecno se ceka 11-12 meseci od toj status do ukaz
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
posle 6 meseci na finalna,mi se smeni vo ova sto znaci ova i kolku se ceka dali e dobro?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Ова значи дека сега чекаш за потпис од Вицепрезидента. Тоа е некаде околу една година ако не и повеќе.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Поради големиот број на поднесени барања за државјанство (околу 25,000 во 2018 и 30,000 во 2019), оние кои биле на интервју во 2019 и 2020 може да чекаат и повеќе од 14 месеци. NAJNOVO!
Абе дечко, нас не има овде што чекаме и по повеќе од 5 години, ти за 14 месеца збориш. Сега подавање документи и интервју ти се во ист ден, а јас чекав Година и 4 месеци за да дојдам на ред да одам на интервју. Кој се фатил на ова оро знаел што го чека. Не дигајте паника за безвезе.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Поради големиот број на поднесени барања за државјанство (околу 25,000 во 2018 и 30,000 во 2019), оние кои биле на интервју во 2019 и 2020 може да чекаат и повеќе од 14 месеци. NAJNOVO!
Ccccc uste 11.2018 ne e icisten znaci nie od januar 2019 do maj mesec ako stignime do finalna da bidime srekni. Strasna rabota
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Zdravo na site,

Deneska mi se smeni statusot vo neuvazena molba.

Ima li nekoj za pomos sto ponatamu.

Pozz
Sto ne ti e jasno? Ubavo ti pisuva deka si odbien zaso ne si gi odnel site potrebni dokumenti. Pomos za ponatamu e da si apliciras pak, i da gledas sto dokumenti nosis.
Автоматски споено мислење:

Od takvite kako tebe sho ne znaat sho nosat, nie so full dokumentacii go jademe. E nema veke dopolnitelna, i neka frcat otkazi za nepismeni sho ne znaat sho nosat.:)
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Дали имаше однесено во МП потврда од клуб,и изводи поврзани пред 1920год.
 
Член од
3 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
17
Zdr
Mie od intervju 2019 kolku vreme imame da odime da odnesime dopolnitelnite dokumenti , ili koga da sakame ?
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Колку што знам беше долго време на финална , а сигурно и пред тоа си бил член на форумот се беше повеќе пати кажано за тие што немаат носено документи да однесат.Можеби не си бил во можност да однесеш,а ако си носел не би знаел што е причина,за да те одбијат,и јас цело време бев со резерва дали ке го поминам советот,но за среќа молбата моја уважија,а за понатаму со надеж дека се ке е во ред,во секој случај жално,три години надеж.
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Sto ne ti e jasno? Ubavo ti pisuva deka si odbien zaso ne si gi odnel site potrebni dokumenti. Pomos za ponatamu e da si apliciras pak, i da gledas sto dokumenti nosis.
Автоматски споено мислење:

Od takvite kako tebe sho ne znaat sho nosat, nie so full dokumentacii go jademe. E nema veke dopolnitelna, i neka frcat otkazi za nepismeni sho ne znaat sho nosat.:)
Ajde, povtoruvaj po mene... "Nisto ne me kosta da ne se ponasam kako isfrustriran idiot". Da go znaese covekot toa sto go prasuva, nemase da prasuva tuka. Kolku i banalni prasanja da postavuvaat, nikoj ne ti gi postavuva tebe licno i ako nemas nesto pametno i konstruktivno da kazes, mozes slobodno da ne odgovoris.
I da, svesen sum deka pisuva so 150 golemina na font deka treba da go otvorat linkot i tamu ke si gi najdat site odgovori za procedurite, ama toa sto ne go citaat ostanatite ne mi dava dozvola da se ponasam kako kreten.

Nisto licno, pozdrav.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
I da ...da da Se nadovrzam ima mnogu isfustrirani licnosti na forum ko demek da Se Gospodari na unverzumot I Oni se znaat itn.itn
...Abe lugevo prasuvaat I za gluposti zosto idninata nivna I na mi nivnite familii zavisi od Pasosot, a ne Kako Sto spomna pred nekoj post Eden clen za kola od 200 evra ....taka da koj I da moze neka pomogne a koj ne neka ripa post Pozdrav I Sekoe Dobro...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom