Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
Toa e po konzulski pat,mozebi ima i drugi koi se preku Sofija,koj ti e sleden po konzulski pat sto go sledis?
Jas gi gledam vkupno,i tie preku Sofija i preku ambasada vkupno 158 vkluceni vo ukaz 7.Sleden e 9335/2016 shto e za promena od Proverka vo Polozitelno
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Gledam na spisokot ima uste mnogu od February na polozitelno bez ukaz, dali seuste nemaat ukaz ili imaat dobieno no nemaat kazano ovde?
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
57
A618BB28-AE1D-47D9-92EE-CA7B09910CD6.jpeg

Broj 164**/2016 i na drugarmi slicen broj
Cela postapka vo sofija samo intervju vo bitola 2016
Polozitelno od 27.02.2019 godina
Denes ukaz 7 potpis

prvic dokumenti od prv bratuced i jas i drugarmi

dopolnitelni dokumenti od drushtvoto strumica so izvodi od predok odneseni POSLE 6 meseci od datumot kraen za nosenje dokumenti

blagodarnostdo site na forumot!
grupata na facebook bugarski pasosi
Blagodarnost i do pale i site koi se trudat i makotrpno rabotat za sekoj da dobie informacii

na srekata i nema kraj pozeluvam sekoj da si doceka! Znaci zavedime pale vo spisokot za dve prepiski za mojata i na drugarmi vklucena vo ukaz 7
 
Член од
19 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
23
Денеска проверив немаше измена. Еве сега проверувам има указ кај мене. Интервју 16.10.2016 со документи од чичко и ништо фазла. Позз до сите остарев на форумов ако има некој прашања пишете тука сум. Поздрав и со срејча на останатите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom