Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
Сабајлево има промени за доста преписки од задолжителна во финална отприлика ги работат преписките 172хх/2018 до 176хх/2018,исто и вчера имаше.....
Значи во моментов се фокусирани на промени во финална,затоа што многу преписки се натрупаа а они реално немаат капацитет за да ги објават,затоа вака споро оди.Сигурно после ова следи недела на укази :) .
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
339
Поени од реакции
277
еве и јас да ве информирам дека од ноември 2018 интервју за децава сега се промени во финален.е колку це се цека натаму ако знаете пишете.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
*****Апдејт 14.02.2020

Список на задолжителна проверка


2018 ИНТЕРВЈУ НА ЗАДОЛЖИТЕЛНА
АВГУСТ14.08.2018-инт СОФ @t55 -родител
хх.08.2018-внес.во систем(интер. БТ 05/2018) @rengoring -родител

ОКТОМВРИ

03.10.2018 инт СОФ @Donia со венчаница и сопруг со потврда
04.10.2018-инт СОФ- @Floyyd
18.10.2018- инт СОФ @LePAk -поврда и сведителство од дедо
26.10.2019 инт СОФ @FAHRER-крштеница и потврда

НОЕМВРИ
06.11.2018-инт СОФ @CyberTm -родител и потврда
07.1.2018- инт СОФ @Џондер -братучед и потврда
10.11.2018 - инт СОФ @bojan0123-братучед и потврда
19.11.2018-инт СОФ @Aliii29 -родител
20.11.2018-инт СОФ @TBPS -сестра
27.11.2018-задолж.(инт БТ 08.08.2018) @TasHee-потврда
27.11.2018-интСОФ @darkopotok
27.11.2018 (инт амбасада Септември)@Aves00
28.11.2018-инт СОФ @Kikakikirika -родител
28.11.2018-инт СОФ @Slagjann

ДЕКЕМВРИ
03.12.2018-инт СОФ @Sloncece
03.12.2018-инт СОФ @Sloncece сопруг
03.12.2018-инт СОФ @Nikolablaaa
13.12.2018-инт СОФ @Cufka
03.12.2018-инт СОФ @urke - крштеница
19.12.2018- @Джонката
19.12.2018- @Dragance Dac
28.12.2018-инт СОФ @Slagjann -потврда и сведителство


2019 ИНТЕРВЈУ НА ЗАДОЛЖИТЕЛНА

ЈАНУАРИ


10.01.2019- инт СОФ @sdamovski -27.09.2018--стари документи од прадедо
13.01.2019-инт СОФ @barselona123 -крштеница и потврда
22.01.2019-инт СОФ @dexdex
28.01.2019-инт СОФ mkdboy24 - изводи од прадедо

ФЕБРУАРИ
11.02.2019-инт СОФ @Bojsa
20.02.2019-инт СОФ @vacimance -потврда
25.02.2019-инт СОФ @Rope
27.02.2019-инт СОФ @lolita19 - потврда
28.02.2019-инт СОФ @9999

МАРТ
06.03.2019-инт СОФ @Simorg -со потврда
25.03.2019-интСОФ @Blgarceto -крштеница и венчаница

АПРИЛ
08.04.2019 - @Altair75 -потврда
16.04.2019 инт СОФ @MargeSimpson -воена книшка
24.04.2019 инт СОФ @Laze123

МАЈ
21.05.2019-инт СОФ @A.N.Z -преку брат
06.05.2019 -инт СОФ сестра на @Astrapa

ЈУЛИ
03.07.2019-инт СОФ @man united@ -потврда
23.07.2019-инт СОФ @Diablo18
31.07.2019-инт СОФ @Miky -сведителство за занаетчија -прадедо роден 1908

СЕПТЕМВРИ
01.09.2019-образувана преписка- @Ivana2234 (инт.20.06.2019 )ОКТОМВРИ
19.10.2019-инт СОФ @Obrazuvana prepiska -potvrda_____________________________________________________________________________________________

СПИСОК НА ФИНАЛНА 2018 ИНТЕРВЈУ

АВГУСТ


24.08.2019- @dakonate 08.05.2018 инте СК

СЕПТЕМВРИ
02.09.2019-@Наќо Скопски 30.08.2018-инт СОФ -две преписки со венчаница и потврда
02.09.2019-@Наќо Скопски 30.08.2018-инт СОФ -една преписка со потврда-финална
04.09.2019-@Tlo88 -06.03.2018-инт БТ-- потврда


ОКТОМВРИ
28.10.2019-@Oktavijan-11.05.2018- инт СОФ


НОЕМВРИ
01.11.2019-@Benithe1-05.07.2018-инт СОФ
01.11.2019 - @marijanti -06.08.2018-инт СОФ-родител

ДЕКЕМВРИ
03.12.2019-@nasquez23-19.07.2018-инт СОФ -родител
09.12.2019-Сестра НА @FAHRER17.09.2018-инт СОФ -крштеница и потврда
09.12.2019-СОПРУГ НА @Ohridmaca127.09.2018-инт СОФ -со потврда
17.12.2019-@dac_kufer 06.08.2018-образ.преписак(инт.амбасада 4/2018)-родител
18.12.2019-@■■■ 06.08.2018-инт СОФ -родител
18.12.2019- @gjokehv - јуни.2018-инт СОФ
24.12.2019- @Purfect 08.08.2018-инт СОФ родител
30.12.2019-@Tashov -07.08.2018-инт СОФ родител

ЈАНУАРИ 2020
10.01.2020- @Божино 08.08.2018-образ.преписка(март 2018 инт БТ) -родител
17.01.2020 - @Dance/88 - чичко и потврда - инт Соф
23.01.2020-@Ohridmaca1 -инт СОФ -27.09.2018--потврда
23.01.2020-@Dybala-28.09.2018-инт СОФ -потврда
30.01.2020- @Ve19966 -24.09.2018- инт СОФ- родител

Фебруари 2020
05.02.2020 - @Bogdan12 -06.11.2018-инт СОФ
10.02.2020 - @nikolaohrid-хх.09.2018-инт СОФ
13.02.2020- @ploumari- 02.10.2018 инт СОФ потврда и воен архив В.Трново
13.02.2020-Сестра на @MargeSimpson -01.10.2018 инт СОФ-воена книшка
14.02.2020- @vlado007 2 деца-11.2018 интервју
_________________________________________________________________________________________________________

ДОПОЛНИТЕЛНА

01.05.2019- @Evggeo (И сопруга)-15.01.2018 -инт СОФ-доставени дополнителни документи
27.05.2019- @robertaleksovski -2.02.2018 -инт СОФ-доставени дополнителни документи
01.06.2019-@K.K. - 01.02.2018-инт СОФ -доставени плус потврда,изводи и ученичка книшка
09.08.2019- @007di -доставени дополнителни документи пред рок

0x.10.2019-@dule_bule - 0x.05.2018-инт СОФ -0x.07.2019-на финална-потврда плус доставена

30.12.2019- @Bradley 2020 (3 ца) - 23.07. 2018-инт.СОФ, на финална од 30.08.2019- со потврда доставени изводи плус и потврда
 
Последно уредено:
Член од
14 февруари 2020
Мислења
28
Поени од реакции
26
Citam na forumu da se do finalne prepiske stiglo do otprilike 11.2018., proveravajuci bzv juce prepiske preko konzulata, video sam da je 3880/2019 na finalnoj... Dolazim do zakljucka da se tesko moze pratiti dokle su stigli sa predmetima, jer ocigledno nema nikakvog reda...
Здраво, гледам дека нема ред по кој се движат јас бев на интервју 27,02,2018 и сеуште сум на задолжително нема никаков одговор а посреднициве ми викаат што побрзо да пуштам како дополнителни документи зошто имало многу одбивања
Автоматски споено мислење:

I jas sum noemvri uste nema promeni 220xx/2018 god
јас сум 79xx/2018 нема промени и кај мене јас бев на интервју на 27.02.2018
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
Здраво, гледам дека нема ред по кој се движат јас бев на интервју 27,02,2018 и сеуште сум на задолжително нема никаков одговор а посреднициве ми викаат што побрзо да пуштам како дополнителни документи зошто имало многу одбивања
Автоматски споено мислење:


јас сум 79xx/2018 нема промени и кај мене јас бев на интервју на 27.02.2018
Дали беше на интевју во амбасада, и дали си преку родител?
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
154
Поени од реакции
106
zdravo do site nov sum na forumov ve molam nekoj da spodeli iskustvo intervju 10-09-2018 posle 17 meseci mi se smeni vo finale eksperten pregled uste kolku se ceka posle ova da ne slucajno ima nekakov problem fala na site
Isto drugar i jas sum 2ca roditeli 17 meseci cekav i sega ke vidam za kolku ke se smeni ovoj ekspertska proverka inace 07.08.2018 int sofija,promena 30.12.2019


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.273
Поени од реакции
1.567
Ајдеее дечки да Ве израдувам 2016 РАЗБУДЕТЕ СЕ!!!!!!!
ЌЕ ИМА УКАЗ !!!!!!
преписка 8555/2016 од Проверка во Положително сега сменета!!!!!
Kako trgna rabotava da ne e za podrek turbo rabota 2020. Dosta e so zalenjee gledajki od lanskata godina i toa kade kade pobrzo do leto zdravje se da se iscisti ke bide prikazna so sreken kraj i zadovolni novi bugarski drzavjani da ziveee majka bugarija
Автоматски споено мислење:

Kako trgna rabotava da ne e za podrek turbo rabota 2020. Dosta e so zalenjee gledajki od lanskata godina i toa kade kade pobrzo do leto zdravje se da se iscisti ke bide prikazna so sreken kraj i zadovolni novi bugarski drzavjani da ziveee majka bugarija
Ne se smeiii @Cufka na nekoj idninata mu e toj pasos a ne za vo fioka i smrdena kola od 200 evra tuku za evropski zivot
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
Ајдеее дечки да Ве израдувам 2016 РАЗБУДЕТЕ СЕ!!!!!!!
ЌЕ ИМА УКАЗ !!!!!!
преписка 8555/2016 од Проверка во Положително сега сменета!!!!!
Указ бр 7

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom