Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2020
Мислења
22
Поени од реакции
7
jas i brat mi podnesovme 2018 preku tatko ni 03.04 2019 bevme na intervju kolku vreme ke cemame od prioika uste se nema nisto smeneto?
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
8
Поени од реакции
32
Zdravo drustvo nov sum na forumov ve pratam podolgo vreme pa resiv da se vklucam i jas imam podneseno za pasos inter. 28.05/2018 polozitelno 30.10/2019 so dok od predok rod 1903g.
 
Член од
14 август 2019
Мислења
51
Поени од реакции
108
Zdravo, da ve prasam dali na nekoj mu se ima smeneto status od zadolzitelna vo finalna, a e bil na intervju septemvri, oktomvri ili noemvri 2018 bez dopolnitelno da nose odnovo zavereni izvodi i potvrda? Inaku prasam za zena mi, taa bese na intervju 20.11.2018 vo Sofija i sega razbravme deka nesto se ima smeneto vo Sofija i treba odnovo da odneseme izvodi i potvrda, strav mi e da ne e kasno. Pozdrav.
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
71
Поени од реакции
46
Zdravo, da ve prasam dali na nekoj mu se ima smeneto status od zadolzitelna vo finalna, a e bil na intervju septemvri, oktomvri ili noemvri 2018 bez dopolnitelno da nose odnovo zavereni izvodi i potvrda? Inaku prasam za zena mi, taa bese na intervju 20.11.2018 vo Sofija i sega razbravme deka nesto se ima smeneto vo Sofija i treba odnovo da odneseme izvodi i potvrda, strav mi e da ne e kasno. Pozdrav.
Jas gi nosev pak pred 6 ili 7 meseci izvodite prevedeni se i potvrda od bkks
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Zdravo, da ve prasam dali na nekoj mu se ima smeneto status od zadolzitelna vo finalna, a e bil na intervju septemvri, oktomvri ili noemvri 2018 bez dopolnitelno da nose odnovo zavereni izvodi i potvrda? Inaku prasam za zena mi, taa bese na intervju 20.11.2018 vo Sofija i sega razbravme deka nesto se ima smeneto vo Sofija i treba odnovo da odneseme izvodi i potvrda, strav mi e da ne e kasno. Pozdrav.
Zavisi kolku vreme e na finalna, ako e sega brzo stavena na finalna imate vreme da odnesite ic nemu ja mislite.
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
2
zdravo do site nov sum na forumov ve molam nekoj da spodeli iskustvo intervju 10-09-2018 posle 17 meseci mi se smeni vo finale eksperten pregled uste kolku se ceka posle ova da ne slucajno ima nekakov problem fala na site
 
Член од
31 октомври 2019
Мислења
28
Поени од реакции
38
Грешка си, тоа е некој друг апликант со поднесено барање од Виена. Завршена му е постапката и го добил гражданството таму.
Нејзиното прашање беше дали секаде е исто по државите како овој случај со random бројче од Австрија во споредба со Македонија, убаво прашала
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.456
Поени од реакции
1.973
zdravo do site nov sum na forumov ve molam nekoj da spodeli iskustvo intervju 10-09-2018 posle 17 meseci mi se smeni vo finale eksperten pregled uste kolku se ceka posle ova da ne slucajno ima nekakov problem fala na site
Nema problem ke cekes edno dobri 9 10 meseci ali ne se znae moze i porano za ukaz
 
Член од
12 ноември 2018
Мислења
36
Поени од реакции
29
Dve godini i dve nedeli posle intervju, uste na dopolnitelna. Cestit prasnik Sv.Trifun!
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
40
Поени од реакции
54
Citam na forumu da se do finalne prepiske stiglo do otprilike 11.2018., proveravajuci bzv juce prepiske preko konzulata, video sam da je 3880/2019 na finalnoj... Dolazim do zakljucka da se tesko moze pratiti dokle su stigli sa predmetima, jer ocigledno nema nikakvog reda...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom