Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
34
Кога поднесувавме на интервјуто ме прашаа дали имам некој од фамилија со бр пасош, кажав го најде одма , брат ми, рече е ок, толку беше , скоро една година на задолжително сум
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ne razbiram zasto gi skoknaa tie od oktomvri 2018... Da ne e nesho so aferata sho izbi noemvri 2018. Ostanuva misterija.
Има и од октомври , ама ги мешаат зависи со какви док аплицираат, многу се сменети,и секој ден работат.Ќе биде наскоро само трпение.....
Автоматски споено мислење:

Кога поднесувавме на интервјуто ме прашаа дали имам некој од фамилија со бр пасош, кажав го најде одма , брат ми, рече е ок, толку беше , скоро една година на задолжително сум
Епа ок тогаш ,јас разбрав дека си на почожително, можеш да организираш некој да ти среди за да однесе ,чисто да си мирен.
Автоматски споено мислење:

A poslednja od finalna na polozitelno jel se zna ? Hvala unapred
14878/2018 отприлика,ама скокаат има и многу помали броеви,овој е најголем со промена од финална во положително.
 
Член од
27 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
34
За лично немора да се достават ,може по пошта,или по некој близок или преку посредник,но ти си преку брат и сега нешто по ново зборат дека може да хи одбијат и тие преку брат или сестра ако не достават потврда и изводи се до прадедо,за кое што погоре кажав дека јас лично не верувам ,а и секој тврди дека додека си на почожително касно е за носење на плус документи.....така да останува да си чекаш и да видиш кој ќе биде резултатот.Но доколку сепак инсистираш ,можеш тоа да го направиш преку некој близок кој може и кој ќе ти ги собере изводите, да ги преведе и легализира ,и ќе земе потврда,а потоа ќе ги достави со мочба во Министерството за правда во БГ.
И јас истото го помислив за дополнително, доставување изводи, кога више е поминато скоро година, кој ќе го најде мојот фолдер со документи шо се доставени, а кога знаеме дека уште од 2018та и порано некои уште се на задолжително, па сеа како е така е, ќе чекам ако се смени статусот
 
Член од
27 октомври 2019
Мислења
16
Поени од реакции
5
Има и од октомври , ама ги мешаат зависи со какви док аплицираат, многу се сменети,и секој ден работат.Ќе биде наскоро само трпение.....
Автоматски споено мислење:


Епа ок тогаш ,јас разбрав дека си на почожително, можеш да организираш некој да ти среди за да однесе ,чисто да си мирен.
Автоматски споено мислење:


14878/2018 отприлика,ама скокаат има и многу помали броеви,овој е најголем со промена од финална во положително.
:(Cudno, ja sam 10752/2018 :mad:
Hvala Pale
Автоматски споено мислење:
 
Член од
30 декември 2019
Мислења
62
Поени од реакции
148
Дали е вистина, дека сега побарале да се достават лично изводи наново , инаку интервју поминав 05.03.2019, а пријател ми кажа дека посредникот а ист ни е, му рекол дека мора да достави изводи лично, причината е као имало многу фалсификати, јас сум со потекло од брат, и уште сум на положително од граѓански совет , а моментално сум Уса , ако е тоа вистина тешко. Дека можам да отидам , некој да знае околу ова ????
Vadis bugarski a zivees u USA? Posigurno ti e da si se vencas za zelena karta I mirna glava :D
 
Член од
22 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
5
Pozz , pred dve nedeli imav objaveno deka imam potpishano ukaz
Uste nemam zakazhano chas za da predadam dokumenti
Pa me interesira dali ova e rok na predavanje dokumenti ili ne najdov na stranata na mjs.bg.
Screenshot_20200213-055602_Samsung Internet.jpg
 

Iceman_mk

Superlative Сasual Dating Real-life Girls
Член од
2 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
23
Мене ми е Образувана преписка N:18113/2018/11.10.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
И ми се нема сменето Како идат рандом :(:(:(. Не би требало да одат по ред....
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Мене ми е Образувана преписка N:18113/2018/11.10.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
И ми се нема сменето Како идат рандом :(:(:(. Не би требало да одат по ред....
Ako si preku roditel 18 meseci ako si predok 14 do 15 ..... Ama pak ne se znae do posledno
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pozz , pred dve nedeli imav objaveno deka imam potpishano ukaz
Uste nemam zakazhano chas za da predadam dokumenti
Pa me interesira dali ova e rok na predavanje dokumenti ili ne najdov na stranata na mjs.bg.
Прегледај го приврзокот 233537
Јас мислам дека тоа не е рок за подигнување на државјанство,туку пред неколку месеци имаше опции само за период од два месеци за избор на дата.Пр системот предлагаше да си избереш датум за јануар и фебруар,понатаму немаше опција освен да почекаш да помине еден месец па да го отвори и март.Но сега бидејќи се оддолжи работата со потписи,се направи гужва и за подигнување така што ги пуштија сите месеци за избор.
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Јас сум преписка број 20030 од 06.11.2018 и сеуште сум на задолжителна. Нема ред, кој како има среќа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom