Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
26
zdravo na site sakam da prasam vo vrska so bg pasos . moze li da podnesam na zena mi bg pasos tatkoi ima isto i brat i kolko se sansite da dobie pasos fala vi
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Член од
9 јануари 2011
Мислења
257
Поени од реакции
233
Posledno nekoj da ima promena od Zadolzitelno na finalna ? Da znajme do kaj sme upm da fati
 
Член од
1 април 2014
Мислења
215
Поени од реакции
66
Привременa личнa карта се дава на граѓани што престојуваат во БГ и немаат државјанство. Овие привремени лични карти ги користат студенти и кадар што работи САМО во БГ со работни дозволи. Само со БГ привремена лична карта, човек што нема ЕУ државјанство НЕ СМЕЕ да работи во друга ЕУ држава!
Jas licno poznavam edna raka lugje sto rabotat vo eu so bg licni karti bez drzavjanstvo I toa preku firmi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
w

fala matea kolko od prilika se ceka
Дали прашуваш за жена ти да поднесе или ти?
Ако прашуваш за жена ти,ок може и ќе го земе за отприлика 2 до 2,5 години најкасно зошто ќе се убрза,нема да биде толку чекање за потпис.Но ако прашуваш за тебе неможе,затоа што маж и жена не се сметаат за крвно сродство и нема основ за поднесување.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Jas licno poznavam edna raka lugje sto rabotat vo eu so bg licni karti bez drzavjanstvo I toa preku firmi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ubavo ti odgovori covekot,ima mnogu makedonci odat po 6 meseci vo godinata vo EU i rabotaat na divo niv gi znaes,so privremena bugarska licna karta mozes da rabotis samo vo Bugarija.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom