Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.931
Intervju 09.01.2018 polozitelno 30 april 2019
Охооо, стигнале и до накај мај со потписи (на тие што се положително од тие датуми).

Ќе бидне до лето сите 2019-та. :)
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
63
во В'ПРОСНИК по интервјуто се следниве опции:
1.добро
2.слабо
3.не го зборува јазикот
4.преку преведувач

Ако кандидатот не го знае јазикот тоа е неуспех?
Ja nisam znao (tj. i dalje ne znam) pa sam na položitelno od 15.06.2019.
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
193
Поени од реакции
123
во В'ПРОСНИК по интервјуто се следниве опции:
1.добро
2.слабо
3.не го зборува јазикот
4.преку преведувач

Ако кандидатот не го знае јазикот тоа е неуспех?
Што ти значи ова, за што са опции
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Cestito @palekrstic od srce ti posakuvam se najubavo vo idnina za ubavo da te sluze.
Автоматски споено мислење:

ajde jas od maj cekam, beki ke pocnat da bide i kaj mene za skoro isto i kaj site sto cekaat
 
Член од
4 февруари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
Ja sum na dopolnitelna od Avgust, predadeni domumenti vo Oktomvri. Ima nekakva nadez za mene i znaete li kolku se ceka na dopolnitelna?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom