Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 октомври 2019
Мислења
68
Поени од реакции
88
Инаку,со овој указ 5/2020 потпишани се 121 државјанство од преписка 209-516/2018
Термини за закажување ЗА ЖАЛЛЛЛЛЛ има тек за 29.04.2020!!!!
Уште повеќе ќе се одолговлекува,но верувајте не е толку важно.Барем не сте веќе во неизвесност ,и сте добиле државјанство!!!!
Pale cestitki znam deka si vo guzva ama ako mozis pusti eden refresh na spisokot
 
Член од
4 февруари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
Sporo se potpisuvaat ukazi zatoa sto nema slobodni termini za podignuvanje ako ni dadat na site treba za podignuvanje 2021 da rezervirame ,zatoa so prioritet se tie sto imaat podneseno dokumenti od predok,...a roditel brat sestra bratuced odat posporo. Ke ima za site trpenie

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Инаку,со овој указ 5/2020 потпишани се 121 државјанство од преписка 209-516/2018
Термини за закажување ЗА ЖАЛЛЛЛЛЛ има тек за 29.04.2020!!!!
Уште повеќе ќе се одолговлекува,но верувајте не е толку важно.Барем не сте веќе во неизвесност ,и сте добиле државјанство!!!!
Пале молим те остани на форумот не нѐ напуштај, да нѐ управаш нас напатени души Честитки за указот
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Bravoos cestitki na site i ajde trpenie spasenie ke dojdat i do nas (mada ke puknam u pm...ama to je)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
30 декември 2019
Мислења
62
Поени од реакции
148
Sporo se potpisuvaat ukazi zatoa sto nema slobodni termini za podignuvanje ako ni dadat na site treba za podignuvanje 2021 da rezervirame ,zatoa so prioritet se tie sto imaat podneseno dokumenti od predok,...a roditel brat sestra bratuced odat posporo. Ke ima za site trpenie

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
E kako pa da ne. Mn gi gajle niv ti koga ke najdes termin za podignuvanje ukaz. Nema prioriteti. Se e srekja.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
******Апдејт Список на Положително 07.02.2020***********


Положително од Јануар останаа30.01.2019 @dalibor1992Положително од Фебруар останаа


05.02.2019 @`аурора12
06.02.2019 @peperutka23
10.02.2019 @Izi-Mizi
19.02.2019 @rengoring
xx.02.2019 @Kiree
.02.2019 @BGJANA
Хх.02.2019 @Ferarri100
19.02.2019 @kikikiki1
20.02.2019 @donnalia
20.02.2019 @responsible
20.02.2019 @Madrista!!!
20.02.2019 @Andrijan4e9321
20.02.2019 @Ilindenec
27.02.2019 @mrmnik_ko
27.02.2019 @katekiki
27.02.2019 @Malo blgarce
27.02.2019 @blag123
27.02.2019 @blag123
xx.02.2019 @bagatela
крај.02.2019 @RaZ-R-УКАЗ 03/2020
крај.02.2019 @pejo89
крај.02.2019 @SotirLashkoПоложително од Март
08.03.2019 @Gunner1
12.03.2019 @kocevskii
12.03.2019 @Aryann
12.03.2019 @limonka
12.03.2019 @seowizard
12.03.2019 @Golden123
14.03.2019 @Trpana
19.03.2019 @Milll
19.03.2019 @Bregovic
19.03.2019 @Root5
25.03.2019 @Pakito11
25.03.2019 @Mr.HyPNoTiC
27.03.2019 @goldfinger
27.03.2019 @DRD86
27.03.2019 @Romsom
xx.03.2019 @VikicaMk
xx.03.2019 @Jovicaaa
Xx. 04.2019- @stephanno111
Xx.03.2019 @noranora@ -УКАЗ 5/2020


Положително од Април


01.04.2019 @AnonymousAS
24.04.2019 @ognen101
24.04.2019 @ДАНКАН-УКАЗ 5/2020
24.04.2019 @12majmunka34
30.04.2019 @palekrstic-УКАЗ 5/2020
30.04.2019 @Reaper trolo-УКАЗ 5/2020
30.04.2019 @zapce M
30.04.2019 @Solskjaer5-УКАЗ 5/2020
30.04.2019 @N-ter

Положително од Мај
15.05.2019 @@daov.goran
15.05.2019 @Lovesimba
15.05.2019 @anamela
15.05.2019 @darkodamjan
15.05.2019 @Bonitop123
27.05.2019 @Mattea
27.05.2019- @Jotova potpisime
0x.05.2019 @Lovesimba

Положително од Јуни
15.06.2019 @josifcaki
15.06.2019 @Prca
27.06.2019 @Kiko 9

Положително од Јули
05.07.2019 @RojalBND
05.07.2019 @jejans
07.07.2019 @Fenia
18.07.2019 @Vinz
24.07.2019- @BG13
26.07.2019 @Kasper78Положително од Август
06.08.2019 @theboy
01.08.2019 @nebojsha985
01.08.2019 @stuttgard
01.08.2019 @mihail2804
01.08.2019 @Kate@
05.08.209 @KIRSON
10.08.2019 @Deki84
12.08.2019 @dvladev

Положително од Септември
27.09.2019 @igordespo

Положително од Октомври
25.10.2019 @bavarec89
28.10.2019 @Oktavijan

Положително од Ноември
01.11.2019 @Bobedimean
13.11.2019 @Zanaetcija
17.11.2019 @macedonmk
25.11.2019 @Bigo
27.11.2019- @Kapetanot
29.11.2019 @Nexon
30.11.2019- @marijantiДЕКЕМВРИ
20.12.2019- @Banne
30.12.2019- @Zlatkoim
30.12.2019- @Fill
30.12.2019- @angieee21

ЈАНУАРИ 2020

14.01.2020 - @RRR123-финална 15.08.2019
14.01.2020-@bolowr4r4 -финална 19.08.2019
14.01.2020- @Nikispec
14.01.2020 @azderce -финална 20.08.2019
21.01.2020- @Majbejker 15.08.2019- финална
21.01.2020-@Smooth21- 22.08.2019-финална-потврда
30.01.2020 -@Aleksandar92 -23.08.2019-финална
30.01.2020- @gjoko10 -19.09.2019-финална
30.01.2020- @Riri25 - Xx. 09.2019-финална-родител-интСОФ

ФЕБРУАРИ 2020
04.02.2020- @Meh -28.08.2019-финална-братучед и потврда
04.02.2020- @AAGV -24.08.2019-финална- братучед и потврда
04.02.2020- @Iv*[/QUOTE]
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Укаааааааааз јупиииииии!!!!!!!!! :oleee:
04.12.2017 - интервју амбасада
11.01.2018 - образувана преписка
30.04.2019 - положително
07.02.2020 - УКАЗ 5/2020
Документи само со потврда од БККС преку прадедо роден 1912.
Додека бев на финална однесени дополнително оригинл изводи и умреници од мајка, баба и прадедо, и нотарска изјава з разлика во име н баба ми, бидејќи при интервју носев извод од мене и оригинал потврда.

Ете и вашата Пале дочека државјанство!!!!!!!
Незнаете колку е убаво чуството, дај боже сите да си дочекате што побрзо:P
@palekrstic cestitki so sreka zasluzi najubavo da si go iskoristis pasost se najubavo
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
I samo da vi kazam na site so se nerviravte kako mene, kaj mene pradedo mi imase dve razlicni preziminja.. Nemav nikakva notarski zaverka.... Ke bide za Siteeee eeee!!!!!
Исто и кај мене дедо ми беше со 3 различни имиња на сите документи и само во молбата пишав дека станува збор за истото лице. Очигледно дека имаат разбирање за тие грешки и проаѓаат.

ПС Со среќа на сите што ве потпишаа денес и само да се множат укази на тие што чекаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom