Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.902
Поени од реакции
24.637
Гледам дека пак се пуштија на најјако овие со муабетите "од кај све,шо све,до каде све"
Значи никој неможе да ви забрани да шлапате да се упознавате и дружите на темава но не е во ред сите да ве читаат.Па ако сакате,ако имате основна некоја култура договарајте си дружби на кафиња а темава олабавете ја малку
 
Член од
19 јуни 2006
Мислења
12
Поени од реакции
1
Zdravo vo Juli 2019 podadov vo ДАБЧ za uverenie za poteklo citajki na forumot procitav deka predokot treba da bide od 1900 do 1918 godina vo dokumentite jas sto gi podadov preku posrednik vo izvodod pradedomi e roden 1896 god pa sakav da prasam sto treba da napravam za da izbegnam da bidam odbijan, pri proverka na izvodite sto gi imam prababami e rodena 1912 pa prasanjeto mi bese dali mozam da se povrzam na toa baranje sto go imam podadedno vo ДАБЧ da odnesam umrenica od prababami na koe pisuva deka e rodena 1912 godina ? Vas sovet i mislenje
 
Член од
29 октомври 2019
Мислења
41
Поени од реакции
51
Prijatele jas sum so pas od vujko ....no me stavija i na dopolnitelna ...pa nosev izvod od pra dedo i plus potvrda od Sr ....od 2015 podneseno, 2016 intervju ....a od Mart 2019 cekam za ukaz ....se nadevam brzo ke se usrekam !!
Ja sum nekolku meseci na polozitelno.. Dopolnitelni dokumenti mi kazaa na grupava i od drugi izvori doznav deka naknadno ne mozelo da se dostavuvaat, da bese poinaku ke dostavev kopija od BG pas od tatkomi koj pred 4 meseci izvadi
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
За да знаете дали со потпишување на укази за 2019 се завршени, ако има некој овде од последниот указ што го има подигнато, нека каже на која дата му е потпишан, го пишува тоа на указот. Па така би знаеле дали тој указ е последен за 2019 или не. Пример, ако е потпишан декември 29 голема е веројатноста тој да е последен.
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Zdravo vo Juli 2019 podadov vo ДАБЧ za uverenie za poteklo citajki na forumot procitav deka predokot treba da bide od 1900 do 1918 godina vo dokumentite jas sto gi podadov preku posrednik vo izvodod pradedomi e roden 1896 god pa sakav da prasam sto treba da napravam za da izbegnam da bidam odbijan, pri proverka na izvodite sto gi imam prababami e rodena 1912 pa prasanjeto mi bese dali mozam da se povrzam na toa baranje sto go imam podadedno vo ДАБЧ da odnesam umrenica od prababami na koe pisuva deka e rodena 1912 godina ? Vas sovet i mislenje
Mozis ama bitno e potvrdata od zdruzenie sto ja imas I taa da ti ja prepravat do prababata mora da se sovpaga so izvodite I posledniot po koj podavas i zaradi statistikata
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
23
Znaci ima li nadez za nas od 2016
Vizata mi istekuva a bas si mislev nema da ja prodolzuvam kako covek ke si sedam vo De
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom