Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Malku pomos..drugari


Drugar mi treba da si go prodolzhi pasoshot..vo Petric se vodi toj,mozhe li da otideme bilo koj raboten den i da se zavrshi rabota(ili mora da se zakazhuva) i kolku se ceka,
Ako moozhe nekoj upaten da obrazlozhi..
Не се закажува,зависи колку ќе платиш за толку време ќе го извадите.За 8 саати е околу 100 евра.Види имам постирано ценовник 2-3 страни назад.
Автоматски споено мислење:

Zdravo nova sam na sajt interesira me dali nekoj moze da mi pojasni za bugarski sto ide posle ovaj statu i kolko jos vreme treba da se ceka
Од кога ти е овој статус,колку време ти стои вака?
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Neznam deneska sum proverila i mi e smenet pred nedela dena mi bese star status taka da ovija dnovi mi je smeneto
 
Член од
2 декември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
19
Zdravo, dolgo vreme go sledam forumov no eve prvpat pisuvam zatoa sto i jas konecno dobiv ukaz :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: posle 5 godini :tapp: otkako prvpat podnesov dokumenti. Inaku sum preku brat i imam odneseno dokument od bugarski klub od strumica. Na polozitelno kaj viceto bev od sredinata na januar 2019 pa po 2 nedeli me stavija na proverka kaj viceto i konecno dobiv ukaz na 09.01.2019 .
Site da si docekate :oleee: F62BD88E-DF88-4028-A5FF-21047CEA27CB.jpeg
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, dolgo vreme go sledam forumov no eve prvpat pisuvam zatoa sto i jas konecno dobiv ukaz :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: posle 5 godini :tapp: otkako prvpat podnesov dokumenti. Inaku sum preku brat i imam odneseno dokument od bugarski klub od strumica. Na polozitelno kaj viceto bev od sredinata na januar 2019 pa po 2 nedeli me stavija na proverka kaj viceto i konecno dobiv ukaz na 09.01.2019 .
Site da si docekate :oleee:Прегледај го приврзокот 229344
Kolko vreme ti stoese ovoj status
 

Attachments

Член од
20 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
135
Ko ke mi tekne pred da mi izleze pasosot kolku vreme kisnev na forumov.. Po cel den refresh na stranava,citaj citaj komentari, celi 6 godini cekav i se isplatese eve veke 4 meseci kako go imam bg pasos, a 3 meseci sum skoro vo Germanija, na site vi posakuvam da vi se osvari zelbata kako sto se ostvari mojata
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Neznam deneska sum proverila i mi e smenet pred nedela dena mi bese star status taka da ovija dnovi mi je smeneto
Значи чекањето ,доколку пролисташ неколку страни наназад ,можеш да приметиш дека се движи во моментов од 11 до 12 м со тој статус.Како ќе биде во иднина никој неможе да знае,но доколку продолжат со ова темпо и ги расчистат предметите, со сигурност нема да се чека толку многу,па можеби ќе дојдеме до поранешните рокови од 1 м до 4 м најкасно.

Искрено јас се плашам да не се објават сега само оние што се потпишани во 2019 пред Нова Година,а за нови укази да не има пак некој застој......Но сепак добро е што во толкава мера беа потпишани,да се надеваме дека ќе продолжат вака:cuc::popce:(y)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Молба до членовите на форумот кои чекаат/чекале од Јануари 2019 за потпис,да се изјаснат дали има уште некој на кого не му е потпишано,и која дата на интервју биле?
 

b.g

Член од
3 август 2018
Мислења
38
Поени од реакции
25
Молба до членовите на форумот кои чекаат/чекале од Јануари 2019 за потпис,да се изјаснат дали има уште некој на кого не му е потпишано,и која дата на интервју биле?
23.11.2017 intervju a polozitelno od 30.01.2019 uste nemam potpis
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom