Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
469
Поени од реакции
807
Kolku kanditati veguvaat vo Eden ukaz znae nekoj? Kolku ukazi nedelno se potpisuvaat ,Nekoj Info?
 
Член од
31 август 2018
Мислења
11
Поени од реакции
35
Другари, Конечно и јас влего денес во указ бр183 преписка 131../2017 само со потврда и поврзани изводи. Положително од средина на Јануари. Топло го препорачувам Никола поп Илиев како посредник и големо БЛАГОДАРАМ до @palekrstic за несебичниот ангажман околу форумот.
Ви Посакувам Мир ,среќа, љубов и здравје.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom