Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Почни да го читаш,да се информираш уместо да прашуеш.Цени ги,почитувај ги останатите.Замисли си секој вака како тебе да се однесува,тогаш нема да постои темава
Извори на информација постојат повеќе. Меѓунив е и поставувањето на прашање со цел добивање на одговор ( нова информација која во моментот не е позната за тој што го поставил прашањето)! Ги ценам и почитувам сите, те молам и ти да го правиш истото! Замисли ти секој вака како тебе да се однесува и да нема размена на информации, да се потпираме на стари муабети без да поставуваме прашања е тогаш нема да постои темава !!!
Автоматски споено мислење:

eve jas ke odvojam vreme I ke ti kazam gore ima link koj treba da go otvoriš. Tamu se e mnogu ubavo napisano a Sega ako Sakas da ni kazis nešto okolu tvojta postapka statusi itn..
Благодарам за одвоеното време! Го отворив линкот, навистина таму е се многу убаво напишано. Доколку отвориш неколку страни наназад ќе можиш да прочиташ за мојата постапка, статуси итн....
Автоматски споено мислење:

Ako ti e prepiskata (intervjuto) 2016, stignati se negde do April/Maj 2016, ili na potpis kaj vice od Noemvri/Dekemvri 2018. Posleden ukaz mislam deka bese 159 so intervjua od 2017 godina, ne sum siguren no mislam deka ukaz 158 e kompletno preskoknat, ili barem jas ne sum procital nekoj so ukaz 158, intervjua od 2016 ili 2017 god.
Благодарам!!!
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Не очекувајте веднаш по нова година указ веднаш ! Тие си слават. До 10-ти нема укази!
 
Член од
27 декември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Kako nema nisto,mora nekakov status da imas,koga postavuvas prasajne treba i da objasnis poveke ne sme vidoviti
Автоматски споено мислење:

2 god mi stoi statusot vaka i ne mrda ..
 

Attachments

Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Автоматски споено мислење:


2 god mi stoi statusot vaka i ne mrda ..
1 godina cela nemas, so vikas 2 godini ?
Ke cekas uste 8 9 meseci za da se smeni
Posle 3 4 za da ti kazat dza ili bu
Ako e bu potpis ke cekas uste 1 godina
2022 ke go zemis mozi boze zdravje
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Автоматски споено мислење:


2 god mi stoi statusot vaka i ne mrda ..
24/01/2019 si bil na intervju,toa e necela godina a velis 2 g e toj status,zaebavas mnogu,daleku si od pasos,ako ti e se vo red so dokumentite ke cekas uste 1.5-2 g do pasos v raka.
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
Ne e take ia ima 2 godini i 2 meseci sto ima dadeno interviu,5 meseci sto caka na pozitv status i nishto ne bid
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ne e take ia ima 2 godini i 2 meseci sto ima dadeno interviu,5 meseci sto caka na pozitv status i nishto ne bid
Hahaha,pak be Armand,jas rekov ako site dokumenti mu se vo red i ne go stavat na dopolnitelna,eve jas imav intervju 2016 i seuste nemam pasos,ti cekas 5 meseci potpis a jas cekam 9 i uste ke si cekam a bogami i ti ke si cekas za potpis i poveke od 1 g kako sto trgnalo.
 
Член од
8 април 2017
Мислења
47
Поени од реакции
72
Jas poloziv za C kategorija i sega treba da cekam1 godina za E da polagam. Znaci ovde djabe so ke polagam vi mk. Dali ako polagam za E vo bugarija ke vazi vozackata za svedska ?
Vo Svedska ja priznavaat Bg vozackata iako site kategorii gi imas polozeno vo Mk, odnosno Mk vozacka ja smenis vo Bg i nemas problem
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Vo Svedska ja priznavaat Bg vozackata iako site kategorii gi imas polozeno vo Mk, odnosno Mk vozacka ja smenis vo Bg i nemas problem
Во Шведска да, ја признаваат ама бугарите више не ја менуваат туку така

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Член од
8 април 2017
Мислења
47
Поени од реакции
72
Во Шведска да, ја признаваат ама бугарите више не ја менуваат туку така

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
[/QUOTE
Kako sto e objasneto pogore taka e, vo Sofija moze da se zameni, vo Kjustendil, Blgrad i Petric ne davaat poveke, e sega koj kako ke se snajde....
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
32
Поени од реакции
37
Na 03.01 ke odime vo Sofija soprugata od opstina treba da go zeme dokumentot EGN i da odime vo policija da se slika za Pasos i Licna,da ne znae nekoj tocno vo koja policija treba da odime,adresa i sl.
Fala vi :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom