Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2015
Мислења
10
Поени од реакции
7
Интервју на почетокот од јуни 2018г.
Деновиве ми се смени во финална.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Se prezilija od potpisvejne pa sega prat pauza neso....
Dodeka Ungarija za 1 godina im dade drzavjanstvo na 2000000 ungarci od Romanija nasava Bugarija za 20 godini nemoze ni 100000 drzavjanstva da dade,celo vreme trgni pa zakoci,dokazi ova pa ona i na kraj cekaj so godini za potpis,se gleda deka mnogu ne ljubat bratski,:bravobe:,sram da im e na tamosnite politicari a posebno na Jotova,pred taa da dojde se cekase 1 mesec za potpis a sega 1 godina,se iskilavi od rabota kutrata:aplauz:.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.345
Поени од реакции
13.636
Ми треба информација за ваѓање на бугарска возачка дозвола.. како оди процедурата, земање на часови, полагање... и дали треба лично да претстојувам во Бугарија додека трае постапката..
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Dali kaj nekoj ima promena na statusot od finalna proverka sto e od avgust,kaj mene 4 mesec se uste nema promena.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom