Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Na mene vo posmrtnicata na pradedo mi kako prezime stoi Stoilov a tatko mu se vika Anastas, e potoa vo posmrtnicata na dedo mi pradedo mi mesto Stoilov go pisuva Anastasov.. Posrednikot mi rece deka toa ne e problem bidejki se gleda deka nagore imeto e smeneto po imeto na tatko mu Anastas... Anastasov...dali nekoj ima nekoj slicen slucaj, znam deka vo Bugarija preziminjata gi stavat po imeto na tatkoto.. Ako znae nesto poveke da mi kaze ve molam
Точно.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
За некаде 3 месеци треба да имаш пасош во рака
Автоматски споено мислење:


За 3 месеци треба да земеш пасош на рака, барај го веднаш посредникот да ти закаже термин за подигање.
Kje cekas uste 3 godine za pasos 2 godine se ceka za potpis samo
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Kako misles deka ke go odbijat za pasos? Eve on e u eu veke 2 godini i mu izleva drzavjanstvoto. Faka let za sofija i tolku. Od kade oni je znaat deka e prekoracal ako si sede moten i ne go fatat?
Епа ќе фати лет за Софија ама Бугарија не е во Шенген Зоната така да за тој лет ќе мора да помине низ пасошка контрола (исто како за Македонија да лета, излага од Шенген, без оглед дали Бугарија е во ЕУ или не) па одма ќе го фатат дека го пречекорил времето за престој и тоа дебело.
 
Последно уредено:
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Decki a dali Sega vo MP minuvaat samo tie sto imat dobri dokumenti, ili e isto kako i porano koga na sovet minese bukvalno se?
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Денес промена од 15 јануари 2018 бев на проверка од денес чекам потпис од вицепрезидента.
Интервју 21.04.2016 Софија преписка број 3099/2016.
ВАЖНО ЗА СИТЕ СО ИНТЕРВЈУ ОД 2016 ТА!!!!!!!!
Zdravo Dali na molbata I prepiskata isto ti pisuva?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Дечки дали знаете што значи Одобрено зајавление. В процес на издаване ова е за поднесен произход во ДАБЧ дали значи дека е одобрен произход и треба да се подигне @palekrstic
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Прочитав на https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html и видов дека е одобрен произход на жена ми поднесено на 08.04.2019 во Софија забележано денес.Сега кој знае дали работи ДАБЧ следната недела и дали може да се подигне произход ?Колку се чека за интервју во МП ви благодарам
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Прочитав на https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html и видов дека е одобрен произход на жена ми поднесено на 08.04.2019 во Софија забележано денес.Сега кој знае дали работи ДАБЧ следната недела и дали може да се подигне произход ?Колку се чека за интервју во МП ви благодарам
Треба да се смени уште еднаш и да пишува ''Издадено удотоверение".Тогаш ќе може да се подигне.
 
Член од
14 септември 2019
Мислења
53
Поени од реакции
22
Прочитав на https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html и видов дека е одобрен произход на жена ми поднесено на 08.04.2019 во Софија забележано денес.Сега кој знае дали работи ДАБЧ следната недела и дали може да се подигне произход ?Колку се чека за интервју во МП ви благодарам
Do Januari 12 ne rabotat kako sto znam jas
Автоматски споено мислење:

Дечки дали знаете што значи Одобрено зајавление. В процес на издаване ова е за поднесен произход во ДАБЧ дали значи дека е одобрен произход и треба да се подигне @palekrstic
So kakvi dokumenti bese vasata sopruga
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom