Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 октомври 2019
Мислења
39
Поени од реакции
51
Ima li nekoj od potpishanite,shto e potpishan somo so dokumenti od brat ili sestra (bez dostavena potvrda)
Cestitki do site sto dobija...
Majka mi podnese preku nejziniot brat... samo kopija od BG pas so izvodi na rodeni, bez nikakvi potvrdi od klubovi.. Bese na polozitelno sega e proverka od viceprezidenta i ako e sve ko sto treba, ke ja vratat na polozitelno pa posle ke i iskoci ukaz! (neli taka bil redot)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Положително од Јануар
10.01.2019 @mikamilile
17.01.2019 @Belich
20.01.2019 mmmjan
23.01.2019 @Poch
25.01.2019 @mucko030
30.01.2019 @b.g

Положително од Фебруар
06.02.2019 Biggamer83
06.02.2019peperutka23
06.02.2019 blgarce
10.02.2019 Izi-Mizi
11.02.2019 @Pero Pampur
11.02.2019 Azsam
14.02.2019 @Dandi1982
15.02.2019 georg
19.02.2019 rengoring
.02.2019 BGJANA
.02.2019 bo1
13.02.2019 bbobbann
19.02.2019 kikikiki
20.02.2019 Callisto
20.02.2019 donnalia
20.02.2019responsible
20.02.2019Madrista!!!
20.02.2019zhap4e
20.02.2019Root
20.02.2019Adrijan4e9321
20.02.2019DeMew
27.02.2019 katekiki
28.02.2019`аурора12
крај.02.2019 RaZ-R
крај.02.2019 pejo89

Положително од Март
08.03.2019 Gunner1
12.03.2019 kocevskii
12.03.2019 Aryan
12.03.2019 limonka
12.03.2019 Root 5 (2016 - predok+potvda) + dop
12.03.2019 seowizard
12.03.2019 Golden123
19.03.2019 Milll
25.03.2019 Pakito11
27.03.2019 goldfinger
27.03.2019 DRD86
27.03.2019 N.Romson
30.01.2019 lizabet
30.01.2019 @dalton djo
30.01.2019 @Jovicaaa

Положително од Април
24.04.2019 ognen101
24.04.2019 12majmunka34
30.04.2019 palekrstic
30.04.2019 Reaper trolo
30.04.2019 zapce M
30.04.2019 Solskjaer5
30.04.2019 N-ter

15.05.2019 d@arkodamjan
05.07.2019 RojalBND
12.08.2019 @dvladev
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2018
Мислења
18
Поени од реакции
19
се што сакате со пасошот.
Дали има некој со интервју од јули/август/септември 2018 со променет статус? Јас сум од крај на септрмври, статусот е сеуште задолжителна проверка. Поздрав
jас сум од jули месец и сум на финална. 5 jули 2018 смени ми се на 1ви ноември
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
30
Polozitelno fevruari 2019 godina, ne znam tocno no posle 10ti.feb.Intervju 21.11.2017.ako moze vo spisokot sledni za ukaz da me azurirate
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
233
Поени од реакции
309
Судејќи по нашата статистика Декември уште малку треба да е целосно oFF, следеЌи положително од Јануари 2019 (имајќи у предвид дека тоа се периоди на празници
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Лошо,многу лошо.90% ке бидат одбиени.Штом со свидителство го одбиле човекот толку било,нема повеќе државјанства.
Ke vidime ima dosta od 2016 sto sea treba da zemat ukaz a se so razlicni dokumenti samoto vremeto ke kazit nema potreba za panicejne gledas deka so potvrdi zemaat luge a ne pak so stari dokumenti. Ni jas ni ti nemozime da znaeme zaradi koja pricina e odbien covekot.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Veke ne komentiram na forumot, nekam da bidam dosaden... Jas cekam potpis i si imam maka i zatoa tolku se zamaram, ama posle ovoa so go slusnav samo sakam da kazam vie so pisuva te deka zimate ukazi de so vakvi de so onakvi dokumenti ako lazete neka vi sluze na cest! Blagodaram mn i dobra nokj
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
282
Поени од реакции
299
Prijatel vcera so otkaz so bugarsko svidetelstvo od baba... Ovoa vekje gube smisla,nema logika...
Odbien e ako nosel kopii od svidetelstvoto, so svidetelstvo nikoj ne dobil otkaz i ve molam ne sirete paniki na forumot.
Автоматски споено мислење:

Zatoa se nosi se orginal na intervjuto, moj rodnina bese odbien so bugarska licna karta od dedo, no ne go odnel orginalot, samo kopii odnel.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
171
Поени од реакции
298
Prijatel vcera so otkaz so bugarsko svidetelstvo od baba... Ovoa vekje gube smisla,nema logika...
Многу фактори играат улога, не е само дека бил со сведителство од баба и као ок се документите. Имаа проблеми во ДАБЧ крајот на 2018, и многу документи не беа пренесени во правосудие па многу луѓе си одеа повторно да ги достават со молба во правосудие истите документи што ги дале и во ДАБЧ, јас ги однесов исто. Друго што можеби му влијаело на пријателот твој е дали се поврзал со баба му, дали имале исто презиме-ако немале дали докажал дека му е баба, дали го поминал добро интервјуто, дали биле копии или оригинали, можеби биле и фалшиви (многу има прават и тоа), и многу други фактори. Во принцип, ни една држава не одбива за државјанство без смисла и без причина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom