Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
781
Поени од реакции
717
12.2018 Soprano
05.12.2018 kyrie11
12.12.2018 kartof ----->>> UKAZ 155
12.12.2018 vrapce1808
12.12.2018 JasonStatham --->>> UKAZ
12.12.2018 Vcoki -->> UKAZ
18.12.2018 stefan
18.12.2018 redbox87
18.12.2018 Eli78
18.12.2018 dantes 1984
18.12.2018 DrMTR
18.12.2018 Alex3007 --->>> UKAZ
18.12.2018 alvaro. morata
21.12.2018 trajce
21.12.2018 Viktor T.
21.12.2018 viktor
21.12.2018 Marjon
21.12.2018 Pacient123321
21.12.2018 Vikkk

Како што гледам повеќето (над 90%) од 12 Декември добија указ. На ред се 18-ти Декември. :)
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo me interesira slednovo:
Na dopolnitelno sum od 1.05.2019 so kraen rok da se dostavat dokumenti do 1.08.2019.
dokumetive -dopunski gi dostaviv posle 4 dena na 5.05.2019 megjutoa statusot mi e uste ist i ne e smenet:
Da se dostavat dopolnitelni dokumenti do 1.08.2019 Dali nekoj znae zosto uste ne mi e smenet statusot iako vednas dostavivme dopolnitelni dokumenti ? I kolku se ceka da se smeni statusot ?
 
Член од
13 април 2013
Мислења
156
Поени од реакции
29
Според новиот закон, дали некој знае колку време ќе се чека за происход?
 
Член од
12 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
4
Zdravo dali nekoj moze da mi prati prasanja za intervju od sofija posto vo dekemvri imam intervju
 
Член од
26 март 2019
Мислења
182
Поени од реакции
182
Според новиот закон, дали некој знае колку време ќе се чека за происход?
Po zakon pisuva 30 dena I ke go izdava MP no vo praksa ne znaci deka ke bidi tolku oti I vo na dabc pravilnikot pisuva 30 dena a lugeto cekaat po godina nahmalku
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Cestitki,mozi podetalni informacii,so kakvi dokumenti ? I koga bese na polozitelno
Абе кликни на неговите постови све напишал човекот,на секој што ке пријави указ по 5 души го прашуваат.Дај веќе престанете се соџвакано да барате,едно те исто цело време
Автоматски споено мислење:

Кликнете на мислењата на тој што пријавил указ,во претходните постови све си имаат напишано членовите веќе аман.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
A imat nekoj ot november 2017 interviu,i sto imat noseno knigi drugi pak vo aprile 2019,i sega 3 meseci sto sum na pozitiv status,nikoi neznaet nishto
Tri pati ti go odgovorivme istoto prasajne na makedonski jazik,ako cekas da ti odgovorime na albanski si se zaebal.
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
75
Zdravo me interesira slednovo:
Na dopolnitelno sum od 1.05.2019 so kraen rok da se dostavat dokumenti do 1.08.2019.
dokumetive -dopunski gi dostaviv posle 4 dena na 5.05.2019 megjutoa statusot mi e uste ist i ne e smenet:
Da se dostavat dopolnitelni dokumenti do 1.08.2019 Dali nekoj znae zosto uste ne mi e smenet statusot iako vednas dostavivme dopolnitelni dokumenti ? I kolku se ceka da se smeni statusot ?
Ne go.menuvaat statusot odma, mene mi go smenija posle 5m otkako vinpodmesov
 
Член од
17 август 2016
Мислења
497
Поени од реакции
576

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom