Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
13
Da ja spodelam i jas mojta situacija koga podadovme dokumenti so setrami ona 2014 odbiena za proshod pocetok na 2015 i dvajcata zaedno podnesuvame so dokumenti od prababa povtorno odbieni
Najverojantno poradi przimeto u krstenica edno u licna karta drugo i problememi eden kup duri i posrednikot se cudese so dobri dokumenti kako. Moze da ne odbijat nese otkazuvame setrami podnesuva pak so istite dokumenti i potvrda od zdruzenie i dobiva koceno proishod jas podnesuvam so nejziniot proishod samo u dabc i dobivam i jas proishod i sega stanuva interesno sestrami odi na dopolnitelna i nosi dokumenti u meguvreme jas na intervju 2017 noemvri a nejzinoto bese 2016 noemvri ona ide na dopolnitelna a jas na polozitelno od sredina na dekemvri 2018
Ona bese na proverka godina i kusur fakticki zaoetana zad mene eve kaj mene deneska ukaz 155 a taa na poloziteno posle dopolnitelna od februar ili mart i taa ceka za potpis upornosta se isplati inaku sum vo germanija so viza veke 1 mesec
 
Член од
4 април 2015
Мислења
175
Поени од реакции
251
Da prasam ako znae nekoj da pomogne. Prijatelka moja ima podadeno za proizhod fevruari 2018 vo ambasada vo Skopje. Eve sega e skoro dekemvri 2019 uste nema nisto. Se javuva vo ambasada sekoj mesec da proveri, i velat nema oste nisto poluceno od 2018 god. Javi se sledniot mesec. Brojce ne i dale koga podavala dokumenti, i rekle deka samo tie mozat da proverat. Znae li nekoj vo koj format e brojceto koe se vnesuva za proverka na status za proizhod, i otprilika koj broj bi mozela da bide stom e fevruari 2018 podadeno, za da proba da si go najde brojceto stiskajki posledavatelni broevi. E sega prasanje e i koga e isprateno baranjeto do Sofija, mozebi posle 3 meseci. Pozdrav do site !
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
Конечно ПОТПИС. Указ 155. Положително 12.12.2018
Со крштеница од баба,прабаба, прадедо.
Иначе бев во тие на дополнителна со запирка.
Chestitki ..
Bravo
Koja data bese na intervju !
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Конечно ПОТПИС. Указ 155. Положително 12.12.2018
Со крштеница од баба,прабаба, прадедо.
Иначе бев во тие на дополнителна со запирка.
Ajdee so sreka,cestitkii
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Koja data beshe vo mart
Chestitki....bravo
..i so sto dokumenti bese
Некаде крај на март 27 мислам.
Со документ сведителство и плус потврда , бев на дополнителна долго време со тие што бевме во протокол ставени.
 
Член од
5 август 2019
Мислења
13
Поени од реакции
9
До каде е стигнато со финален експертен преглед во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Интервју јуни 2018 на финална од август 2019. Молба бр: 232*/2017
I ja sum uste na finalna od avgust 2019,a intervju pravev juli 2018.Da se nadevame do dekemvri da se smeni.pozz
 
Член од
26 март 2019
Мислења
185
Поени од реакции
185
Da prasam ako znae nekoj da pomogne. Prijatelka moja ima podadeno za proizhod fevruari 2018 vo ambasada vo Skopje. Eve sega e skoro dekemvri 2019 uste nema nisto. Se javuva vo ambasada sekoj mesec da proveri, i velat nema oste nisto poluceno od 2018 god. Javi se sledniot mesec. Brojce ne i dale koga podavala dokumenti, i rekle deka samo tie mozat da proverat. Znae li nekoj vo koj format e brojceto koe se vnesuva za proverka na status za proizhod, i otprilika koj broj bi mozela da bide stom e fevruari 2018 podadeno, za da proba da si go najde brojceto stiskajki posledavatelni broevi. E sega prasanje e i koga e isprateno baranjeto do Sofija, mozebi posle 3 meseci. Pozdrav do site !
Da SE Javi vo dabc da go pobara kolegata sto gi raboti prepiski po konsulski pyt ke I kazat brojceto da si proverva naredno I ke si prasa po ime prezime koga I e otvorwna prepiskata I da prasa koga ke I e gotova ke I kazat
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
784
Chestitki ..
Bravo
Koja data bese na intervju !
2015 Јуни ја започнав проведурата
29.03.2016 Интервју
Март-Април 2017 г. дополнителна со запирка
Јули 2017 ги однесов оригиналите кршеници (кога поднесував не бараа оригинали)
12.12. 2018 Положително
19.11.2019 Потпис
Автоматски споено мислење:

Ajdee so sreka,cestitkii
Фала многу :) :) :)
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom