Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2019
Мислења
12
Поени од реакции
11
Dostapna data i cas za podiganje na drzavjanstvo najrano na 03.01.2020????????????????????? zosto e ova vaka da ne znaj nekoj
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.458
Поени од реакции
1.978

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
57
Cestitii,drugar.Kje moze li samo so shto dokumenti bese,da ni olesnish i na nas shto cekame so godini
[/QUO Najprvo odnesov krstenica od pradedo po baba na tatko mi majka ,potoa bev izvaden vo tie brojcina sto trebase da odnesat dokumet za poteklo so rok do 2ri fevriari i bev na dopolnitelna proverka poveke od godina ,ne mi zamerivajte mislam deka godina i 4 meseci ,potoa odnesov umrenici od pradedo dedo ,tatko i posredniko mi izvade potvrda od bugarski klub mislam vo Sofija . polozitelno 5ti Dekemvri ,ukaz deneska .posle tolku godini cekajne ! site da docekate i da se kurtulime od ovaa golgota .Pozz
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.458
Поени од реакции
1.978
12.2018 Soprano
05.12.2018 kyrie11
12.12.2018 kartof ----->>> UKAZ 155
12.12.2018 vrapce1808
12.12.2018 JasonStatham
12.12.2018 Vcoki
18.12.2018 stefan
18.12.2018 redbox87
18.12.2018 Eli78
18.12.2018 dantes 1984
18.12.2018 DrMTR
18.12.2018 alvaro. morata
21.12.2018 trajce
21.12.2018 Viktor T.
21.12.2018 viktor
21.12.2018 Marjon
21.12.2018 Pacient123321
21.12.2018 Vikkk

AJDE POFALETE SE NE SE STRAMITE
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
27
Поени од реакции
34
Здраво на сите,
Да се пофалам со Указ:) Конечно во петокот :Вашата преписка е вклучена в указ 154 от 2019. Образуванa преписка N: 12373/2017 07.11.2017
Интервју имав во јуни 2017 Скопје, положително од 15 декемв. 2018. Само со потврда од Лазар Младенов, без дополнителна..... Сите што побрзо да си дочекате :)))
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Здраво на сите,
Да се пофалам со Указ:) Конечно во петокот :Вашата преписка е вклучена в указ 154 от 2019. Образуванa преписка N: 12373/2017 07.11.2017
Интервју имав во јуни 2017 Скопје, положително од 15 декемв. 2018. Само со потврда од Лазар Младенов, без дополнителна..... Сите што побрзо да си дочекате :)))
Cestitki
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom