Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Od koga cekase za potpis?
Автоматски споено мислење:


Bash mi e zal,a moze da mi kazish od koga bese na polozitelno poradi toa shto i jas sum kako tebe,samo jas licno ja dostaviv
интервју 31.03.2016, положитено 18.12.2018, пред некој ден напишав па да не су досаден сега изоставив.
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2014
Мислења
782
Поени од реакции
717
интервју 31.03.2016, положитено 18.12.2018, пред некој ден напишав па да не су досаден сега изоставив.
Исти ден сме биле на интервју, исти ден на положително..
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: zzs
Член од
20 септември 2017
Мислења
839
Поени од реакции
1.255
Според тебе, кои клубови би добиле овластување? Долго време ја пратиш темата и измените кои ги воведуваат, сигурно знаеш и во мкд како се околностите (горе - долу) со клубовите... пошто реална ситуација може да е следна... одиш во клуб, вадиш потврда, ти почнува процедура и некаде на средина ОП курац тој клуб нема овластување за Удостоверение.
До овој момент ништо не се знае, а дека ќе се појават повеќе клубови кои ќе претендираат е мошне веројатно. Не ќе можат да калапат пари како до сега ама сепак.
Ќе објават кои се има време, нека го поминат прво законот...ако го поминат :)
1.png
2.png
3.png
4.png
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
108
Поени од реакции
286
До овој момент ништо не се знае, а дека ќе се појават повеќе клубови кои ќе претендираат е мошне веројатно. Не ќе можат да калапат пари како до сега ама сепак.
Ќе објават кои се има време, нека го поминат прво законот...ако го поминат :)
Прегледај го приврзокот 222583
Прегледај го приврзокот 222584
Прегледај го приврзокот 222585
Прегледај го приврзокот 222586
ebi se be stoko edna mene mi potpisaa samo so potvrda od bkks i nisto drugo,ne gi nerviraj ligevo bez potreba
 
Член од
16 октомври 2018
Мислења
15
Поени од реакции
44
zdravo lugjenca me interesira sto dokumeti treba za podiganje na drzavjanstvo premnogu objavi ima vo grupava nemozam da najdam vi blagodaram odnapred
 
Член од
30 ноември 2015
Мислења
45
Поени од реакции
18
До каде е стигнато со финален експертен преглед во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Интервју јуни 2018 на финална од август 2019. Молба бр: 232*/2017
 
Член од
15 април 2018
Мислења
34
Поени од реакции
58
Fala na informacia sepak treba da se znai nesto pojce.vo potraga sum ke spodelam ako zavrsam rabota

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Мој пријател исто така не знаеше каде служел војска неговиот дедо, отиде на лице место во Архивот и со помош на вработените таму најде. Тие таму, според годината на раѓање и од каде е човекот, знаат каде да бараат. Ако сакаш можеш така да пробаш. Поздрав
 
Член од
28 август 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
sakam da prasam jas i zena mi imame bugarski pasosi sega dadov dokumenti za dete 12 god. koe e rodeno posle zemanje na nasite pasosi.nekoj da znae kolku vreme se ceka?blagodaram
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
sakam da prasam jas i zena mi imame bugarski pasosi sega dadov dokumenti za dete 12 god. koe e rodeno posle zemanje na nasite pasosi.nekoj da znae kolku vreme se ceka?blagodaram
Zavisi kade imas podneseno.Mnogumina neznaat i greshat.
Ako ste podnele vo opshtina direktno da go prijavite za EGN, bidejki deteto e po avtomatizam bugarski drzavjanin ,vo ptoj slucaj se zima za tri meseci otprilika.No ako ste podnele vo ministerstvo za pravda ke cekate redovna postapka i ke konstatiraat posle polozitelno deka liceto e veke bugarski drzavjanin.
Vo sekoj slucaj ako toa ne ste go napravile(Za vo opshtina) mozete da pojdete i da go prijavite deteto vo opshtina i da si zemete izvod za 3 meseci.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom