Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2019
Мислења
159
Поени од реакции
150
Дали некој има инфо до каде се со промена од задолжителна во финална?
Автоматски споено мислење:

Дали некој знае до каде се со издавање на произход во ДАБЧ?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Vo isti den bevme na intervju so tatko mi i brat mi, oni vlegoa vo ukaz 154, jas se nadevam na sledniot ukaz, inaku sme na polozitelno od 5 dek 2018. Decki ao sreka na site
Cestitki neka e za arno i ubo dasi gi koristat tatkoti i bratti i site drugi so dobija denovive :) so so dokumenti vie imavte aplicirano?
 
Член од
30 март 2017
Мислења
61
Поени од реакции
127
Vo isti den bevme na intervju so tatko mi i brat mi, oni vlegoa vo ukaz 154, jas se nadevam na sledniot ukaz, inaku sme na polozitelno od 5 dek 2018. Decki ao sreka na site
Автоматски споено мислење:

Vo isti den bevme na intervju so tatko mi i brat mi, oni vlegoa vo ukaz 154, jas se nadevam na sledniot ukaz, inaku sme na polozitelno od 5 dek 2018. Decki ao sreka na site
Ti si bil od 18ti dekemvri na polozitelno Screenshot_2019-11-16-18-25-10-820_com.android.chrome.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom