Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Јас пак имам слика како мал со Лазар Бараков,на една престава во Универзална сала :) не носеа од училиште.После тоа бевме у 7ца јадевме хамбургери,па на боза и еклери во Апче па накај дома си отидовме.Ех,беа тоа времиња
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
75
Toooo. I ako vodis smetka. So se proizhod (poteklo) vadenje intervju. Ukaz nekade 5 do 10 godini. A za anglisko drzavjanstvo e potrebno 4 god. Tragi komedija e balkanot
Toa w bratce, koga davaa pred 10-15g za 20 marki ne zemavme, se zezavme ...
Автоматски споено мислење:

Ima li nekoj objasnuvanje zasto na toj bg sajtot kade sto se pravat proverki, vo gorniot del kade sto e xxxx/20xx so Пин mi otvara deka sum na polozitelno a dole kade sto e bez pin ako go upisam Istiot xxxx/20xx mi dava deka nema takva prepiska po konzularen pat.? Прегледај го приврзокот 222275
Po ovolku statusi napisani, vo ovolku cutati odgovoeni ti bratce si od mars, na pogresno mesto si!
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
6
Dali imat nekoj so bil okolu 03.11.2016 na intervju i si go znajt brojot na prepiska posto jas ne go zapisav i da znam od prilika koj mi e broj na prepiska.
A polozitelno od 12 mart 2019
Jas sum od 07.11.2016 intervju, 100**/2016 prepiska, polozitelno nekade 15-ti mart 2019
 
Член од
31 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
2
Dobra vecer na site jas sum so broj na prepiska 1249*/2017 ......a broj na mollba 120**/2016 do kade se stignati dali zna nekoj...
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Toa w bratce, koga davaa pred 10-15g za 20 marki ne zemavme, se zezavme ...
Автоматски споено мислење:


Po ovolku statusi napisani, vo ovolku cutati odgovoeni ti bratce si od mars, na pogresno mesto si!
najdole vo poleto bez pin proveruvaat Tia što podnesi le vo konzulatot vo bitola gledas deka pisuva prepisku po kon. pat.
Автоматски споено мислење:

Dobra vecer na site jas sum so broj na prepiska 1249*/2017 ......a broj na mollba 120**/2016 do kade se stignati dali zna nekoj...
Kade podnese dokumenti no koj status si?
 
Член од
31 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
2
Dobra vecer na site jas sum so broj na prepiska 1249*/2017 ......a broj na mollba 120**/2016 do kade se stignati dali zna nekoj...
najdole vo poleto bez pin proveruvaat Tia što podnesi le vo konzulatot vo bitola gledas deka pisuva prepisku po kon. pat.
Автоматски споено мислење:


Kade podnese dokumenti no koj status si?
najdole vo poleto bez pin proveruvaat Tia što podnesi le vo konzulatot vo bitola gledas deka pisuva prepisku po kon. pat.
Автоматски споено мислење:


Kade podnese dokumenti no koj status si?
Vo sofia, interviu 9 noemvri 2017 na polozitelno vo juli 2019
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
233
Поени од реакции
309
Го исмеваат Лазар Бараков дека бил посредник - Македонски менталитет par excellence. Добро бе, кога ќе одите во Германија, Англија и останати земји, директори ќе ве ставаат директно??? Не ми е јасно зошто се смеете дека бил посредник? Човекот пред се нашол егзистенција за живвот, а потоа и помогнал на многу луѓе... и што е тука смешно?
 
Член од
9 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
84
Го исмеваат Лазар Бараков дека бил посредник - Македонски менталитет par excellence. Добро бе, кога ќе одите во Германија, Англија и останати земји, директори ќе ве ставаат директно??? Не ми е јасно зошто се смеете дека бил посредник? Човекот пред се нашол егзистенција за живвот, а потоа и помогнал на многу луѓе... и што е тука смешно?
Na vaa denesnica prstot da mu go pokazis ce pocnat da se smeat,tolku sme beda narod toa e strasno,kaj covekot pomaga oni na toa plukaat,abe samo sapun cel balkan i ae..strasna rabota sme
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
233
Поени од реакции
309
Na vaa denesnica prstot da mu go pokazis ce pocnat da se smeat,tolku sme beda narod toa e strasno,kaj covekot pomaga oni na toa plukaat,abe samo sapun cel balkan i ae..strasna rabota sme
Ја би рекол недостаток на емоционална интелигенција или ниско IQ... така правеа другари во основно одделение, кога исмеваа некого кој што е бил со стара облека или не знаeл кога го испрашувале на табла...
...и после Европа...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Го исмеваат Лазар Бараков дека бил посредник - Македонски менталитет par excellence. Добро бе, кога ќе одите во Германија, Англија и останати земји, директори ќе ве ставаат директно??? Не ми е јасно зошто се смеете дека бил посредник? Човекот пред се нашол егзистенција за живвот, а потоа и помогнал на многу луѓе... и што е тука смешно?
Na vaa denesnica prstot da mu go pokazis ce pocnat da se smeat,tolku sme beda narod toa e strasno,kaj covekot pomaga oni na toa plukaat,abe samo sapun cel balkan i ae..strasna rabota sme
Nikoj ne ismevat nikogo, kako prvo covekot e akter i imam porasnato so negovite prikazni i dosega mi bese poznat po glumata vo prikaznite i teatarskite pretstavi go znaev samo kako akter po profesija no ete covekot rabotel i kako posrednik.

Druga rabota @Pacient123321 kako toj ili bilo koj posrednik "pomagaat" za bez pari vagaat bugarski drzavljanstva onaka probono od humanitarni pricini? Ako e posrednik togas e posrednik kako i site drugi na koi vo interes im se parite a tebe drzavjanstvoto ;) da ne odime offtopik.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Vo sofia, interviu 9 noemvri 2017 na polozitelno vo juli 2019
E pa zatoa nemaš prepiska
Автоматски споено мислење:

Da ve e*** dosadnite ako nema novost ne pisuvajte toj sto znae nesto ili mu se smenilo nesto neka kaze daj ne zafrkavajte i taka ni e preku takvoto od cekanje od 2015 /16 cekame a vie uste da pocnete i za toa sto ste jadele da kazete..
ajde iskazise da ti olesne na koj status li zosto tolku cekas so e rab.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom