Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Даи со следниот указ ќе биде исчистена цела 2016 ?
 
Член од
14 август 2019
Мислења
51
Поени од реакции
108
Gi imas site po konzulski pat 2016 ili kazi do koj br gi imas?
Gi imam samo do 1850, sam gi imam izvadeno, koj ima zelba i trpenie neka prodolzi so prebaruvanje :
Denes imat dobieno 1010,1011,1069, a sledni na polozitelno po konzulski pat od 2016 se 1178, 1181, 1183, 1185, 1186, 1386, 1392, 1419, 1420, 1422, 1424, 1424, 1427, 1437, 1438, 1439, 1442, 1444, 1448, 1452, 1455, 1465, 1466, 1467, 1468, 1469, 1470, 1475, 1476, 1478, 1480, 1481, 1482, 1484, 1485, 1486, 1488, 1489, 1491, 1493- proverka, 1495, 1496, 1497, 1498, 1499, 1502, 1514, 1516, 1519, 1633, 1634, 1635, 1636, 1637, 1638, 1639, 1640, 1641, 1756, 1757, 1758, 1759, 1764, 1765, 1767, 1768, 1771, 1772, 1773- proverka, 1774, 1775, 1776, 1777, 1778, 1780, 1781, 1783, 1785, 1787, 1789, 1793, 1797, 1800, 1801, 1802, 1806- proverka, 18087-proverka, 1812,1813,1815, 1816, 1817, 1819, 1820- proverka, 1821 - proverka, 1823, 1824- proverka, 1825, 1829, 1832, 1840 - proverka, 1841,1842,1843,1844,1845,1846
Автоматски споено мислење:

Hahaha,ti se zaebavas? Ima nekade 12000 prepiski od 2016 a sega se nekade do 1100 znaci napocetok od 2016 se.
Da da, potocno okolu 12.300 prepiski, ke potrae dodeka ja iscistat.
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
20
Gi imam samo do 1850, sam gi imam izvadeno, koj ima zelba i trpenie neka prodolzi so prebaruvanje :
Denes imat dobieno 1010,1011,1069, a sledni na polozitelno po konzulski pat od 2016 se 1178, 1181, 1183, 1185, 1186, 1386, 1392, 1419, 1420, 1422, 1424, 1424, 1427, 1437, 1438, 1439, 1442, 1444, 1448, 1452, 1455, 1465, 1466, 1467, 1468, 1469, 1470, 1475, 1476, 1478, 1480, 1481, 1482, 1484, 1485, 1486, 1488, 1489, 1491, 1493- proverka, 1495, 1496, 1497, 1498, 1499, 1502, 1514, 1516, 1519, 1633, 1634, 1635, 1636, 1637, 1638, 1639, 1640, 1641, 1756, 1757, 1758, 1759, 1764, 1765, 1767, 1768, 1771, 1772, 1773- proverka, 1774, 1775, 1776, 1777, 1778, 1780, 1781, 1783, 1785, 1787, 1789, 1793, 1797, 1800, 1801, 1802, 1806- proverka, 18087-proverka, 1812,1813,1815, 1816, 1817, 1819, 1820- proverka, 1821 - proverka, 1823, 1824- proverka, 1825, 1829, 1832, 1840 - proverka, 1841,1842,1843,1844,1845,1846
Jas sum 18 dekemvri 2018 na polozitelno a od 15 januari 2019 na proverka od V.P
Dokumenti od brat
Broj na prepiska 3032/2016
Jas sum preku sofija
108../2015
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Gi imam samo do 1850, sam gi imam izvadeno, koj ima zelba i trpenie neka prodolzi so prebaruvanje :
Denes imat dobieno 1010,1011,1069, a sledni na polozitelno po konzulski pat od 2016 se 1178, 1181, 1183, 1185, 1186, 1386, 1392, 1419, 1420, 1422, 1424, 1424, 1427, 1437, 1438, 1439, 1442, 1444, 1448, 1452, 1455, 1465, 1466, 1467, 1468, 1469, 1470, 1475, 1476, 1478, 1480, 1481, 1482, 1484, 1485, 1486, 1488, 1489, 1491, 1493- proverka, 1495, 1496, 1497, 1498, 1499, 1502, 1514, 1516, 1519, 1633, 1634, 1635, 1636, 1637, 1638, 1639, 1640, 1641, 1756, 1757, 1758, 1759, 1764, 1765, 1767, 1768, 1771, 1772, 1773- proverka, 1774, 1775, 1776, 1777, 1778, 1780, 1781, 1783, 1785, 1787, 1789, 1793, 1797, 1800, 1801, 1802, 1806- proverka, 18087-proverka, 1812,1813,1815, 1816, 1817, 1819, 1820- proverka, 1821 - proverka, 1823, 1824- proverka, 1825, 1829, 1832, 1840 - proverka, 1841,1842,1843,1844,1845,1846
Автоматски споено мислење:


Da da, potocno okolu 12.300 prepiski, ke potrae dodeka ja iscistat.
јАС СУМ 125..
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom