Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Некој да е свежо ставен на положително од финална?

Јас сум на финална веќе почнат трет месец, па отприлика да знам...

Благодарам.
 
Член од
15 август 2019
Мислења
79
Поени од реакции
30
За поднесување документи во ДАБЧ-Софија за происход, документите можат да се преведени и во Македонија или мора во Бугарија да се преведени?
Фала однапред.
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Loso mn loso... A samo so dok od cicko bil
Jas isto dobiv otkaz i odev so dokumenti od tetka. Vo isto vreme imavme poddadeno dokumenti no jas otkazot go dobiv na 8mi Maj 2019 godina i vednas vo Juni otidov voSofija i podnesov nanovo dokumeti preku dedo i prababa.
Znaci site sto se so dokument: cicko,vujko,tetka,bratuced dobivaat otkaz. No za toa se krivi nasite posrednici.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Jas isto dobiv otkaz i odev so dokumenti od tetka. Vo isto vreme imavme poddadeno dokumenti no jas otkazot go dobiv na 8mi Maj 2019 godina i vednas vo Juni otidov voSofija i podnesov nanovo dokumeti preku dedo i prababa.
Znaci site sto se so dokument: cicko,vujko,tetka,bratuced dobivaat otkaz. No za toa se krivi nasite posrednici.
A imavte Li noseno dopolnitelnio potvrdi
 
Член од
20 август 2019
Мислења
29
Поени од реакции
4
Zdravo na site deneska bev vo Sofija i po vtor pat dostaviv dokumenti za proishod bidejki prethodno mi izleze proishod vo 2014 g i vo mesec avgust me odbija so dokumenti od vujko. Ovojpat odev so voena kniska original od pradedo deka sluzil vojska povrzano so original izvodi odmene majka mi baba mi i pradedo mi Trebase posrednikot da izvodi potvrda od zdruzenie megutoa predokot e roden 1921 a pak negoviot tatko e 1883 g i Demek nemozelo spored godinata na ragjanje pa Sega se mislam dali ke pominam samo so dokumentot sto go poddadov i bez potvrda ili da mi kazete ako nekoi znae ne kako nacin kako da izvadam potvrda Ve molam za mislenje dokolku nekoj imal slicno iskustvo.
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
A imavte Li noseno dopolnitelnio potvrdi
[/QUOTimav potvrda od zdruzenieto od Strumica i dokumenti deka sum preku tetka. No dobiv otkaz. Ne bev na dopolnitelna sve od prvo pominav pozitivno i na kraj dobiv otkaz. POsrednikot mi rece losa sreka.
Dodeka go molev da odnesime drugi dokumenti i potvrdi mi velse deka 100% ke dobijam Ukaz no ete za zal dobiv otkaz.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
210
Исто и колега мој денес ми кажа дека добил отказ пред недела две,со документи преку вујко.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom