Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
32
Вчера другар доби отказ по 4 години чекање. Интервју октомври 2016 во Софија, документи од тетка и потврда од Струмица. Дали може да се поднесе жалба или подобро е целата процедура да се почне наново ? Screenshot_20191105-132111_Chrome.jpg
 
Член од
29 октомври 2019
Мислења
39
Поени од реакции
51
Вчера другар доби отказ по 4 години чекање. Интервју октомври 2016 во Софија, документи од тетка и потврда од Струмица. Дали може да се поднесе жалба или подобро е целата процедура да се почне наново ?Прегледај го приврзокот 221557
Dali bil na polozitelno pred da go odbijat?
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
58
Поени од реакции
153
izgleda ima nekoi denovi koga davaat samo otkazi, kako sto citam na forumot nekoj so nekoi dokumenti dobivaat ukaz, a drugi so isti takvi dokumenti dobivaat otkaz.
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
32
Интервју 30ти октомври 2016, на положително најверојатно од ноември 2018, неможе да се сети на точниот датум.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.345
Поени од реакции
13.636
Темата е привремено затворена. (Технички апдејт)

Едит: темата е отворена.

Напомена: Анкетата НЕ е отворена за гласање. Само е искористена како алтернатива за да биде додаден примарен пост (линк до блог) во кој се објаснати најголем дел од често поставуваните прашања.


/админ
 
Последно уредено:
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Ukazi.. Otkazii na lugje so isti dokumenti... Slusajki ja Jotova kako se zalaga za polaganje na bg jazik kako eden uslov za dobivanje na bg drzavjanstvo, se poveke mislam deka znaenjeto i toa kako si zboruval na intervjuto te. Kolku dobro si zboruval bugarski ima vlijanie vrz celata postapka pri dobivanje ukaz.... Ili pak navistina sevo ova e Edna golema lotarija....
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
876
Поени од реакции
1.472
Kade beshe ti na intervju vo Sofija ili vo konzulat kaj nas?Koga im se smeni na tvoite drugari sega brzo ili pred nekoj mesec i kade bile tie na intervju?
У Софија беше ја и они, смени се на еднио пред околе 10 дена а другио пред 5 6 дена така некако
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.345
Поени од реакции
13.636
Значи, да не се повторувам, секој нов што доаѓа да праша уште колку време треба да чека до промена на статус или било какво друго (10000 пати одговорено прашање) нека погледне најгоре на темата и нека го отвори линкот што е презентиран.

Тенкју.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Значи, да не се повторувам, секој нов што доаѓа да праша уште колку време треба да чека до промена на статус или било какво друго (10000 пати одговорено прашање) нека погледне најгоре на темата и нека го отвори линкот што е презентиран.

Тенкју.
Druze napravigo linkot clickable zatoa sto ima luge( vo postari godini) koi neznaat i dago kopiraat linkot i dago otvorat vo nov prozorec ili prebaruvac (browser) nekako procedura e za niv.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom