Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Здраво,
Ако некој знае што документи треба за дете од 13 год. со мајка бугарски државјанин
Najdobro da se javite vo ambasada ili konzulat ili licno tamu da odite ke vi objasnat najdobro i ke vi kazat koi dokumenti trebaat, tamu ke gi podnesite i ke zavrsite rabota
 
Член од
20 јули 2018
Мислења
44
Поени од реакции
27
Февруар го поминаа сега март потпишуваат
Најдобро пали колата тргај софија и прашај си да не те заборавиле

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Kako toa February go pominale nema veza uste November potpisuvaat nemoj da lazes
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
Kako toa February go pominale nema veza uste November potpisuvaat nemoj da lazes
Какви прашања такви одговори.
Кој го мрзи да прочита неколку страни назад ќе добие таков одговор од мене.
Поздрав и убав ден

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.463
Поени од реакции
95

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
@palekrstic Бриши ме мене од список, од денес сум со отказ, поздрав до сите и со среќа, кај сите указ да потпишат ✌
Леле,жалам....ако имаш време и трпение поднеси пак со потврда од Струмица,незз што друго да кажам.....
Автоматски споено мислење:

Поднесени документи 25 јуни 2016, интервју во Софија на 20 октомври 2017, произход изваден со чичко (на татко ми брат), денес ми се смени статусот во позитивна оценка од вице председателот кој предходно беше на финален статус 2 месеци. Сите што чекате да си дочекате и да бараме фајда надвор од државата. :ајнапиво:
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Леле,жалам....ако имаш време и трпение поднеси пак со потврда од Струмица,незз што друго да кажам.....
Автоматски споено мислење:
Drugar edns pisuvas otkaz, edns pozitivno od vice... Ke sakas Li da pises tocno so kako i so sto dok si... Fala
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Еве пишува и со какви документи во неговиот пост.

раднаскела напиша:
Поднесени документи 25 јуни 2016, интервју во Софија на 20 октомври 2017, произход изваден со чичко (на татко ми брат), денес ми се смени статусот во позитивна оценка од вице председателот кој предходно беше на финален статус 2 месеци. Сите што чекате да си дочекате и да бараме фајда надвор од државата. :ајнапиво:
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
7
Поени од реакции
19
I mojot brat e so dokumenti od cico brat na tatko mi i ceka ukaz od januari 2019 ne e bil na dopolnitelna,
A na decko mi mu potpisaa vo mart 2019 god so dokumenti od 1 bratuced od strana na majka...
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom