Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 мај 2014
Мислења
294
Поени од реакции
396
Dali nekoj ke saka da go napise emailot za kontakt okolu status na EGN na opstina Sredec?
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
398
Поени од реакции
281
Кое е најпоследно бројче од 2017та што беше вклучено во указ 146 ? Ако некој знае нека пише :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Кое е најпоследно бројче од 2017та што беше вклучено во указ 146 ? Ако некој знае нека пише :)
Последен беше указ 145
Автоматски споено мислење:

Има на Указ 145, за 144 не сум проверил:
11544/2017
11551/2017
11666/2017
11668/2017
11672/2017
11677/2017
11677/2017
11679/2017
11680/2017
11683/2017
11685/2017
11755/2017
11757/2017
11758/2017
11764/2017
 
Член од
28 јули 2019
Мислења
30
Поени од реакции
32
Da spodelam info i jas.

Petokot na drugar moj mu izleze pasosot.
Preku roditel plus potvrda od strumica. Polozitelno od 1 Dekemvri 2018. Intervju prael vo ambasadata vo skopje.

Istotio den mu izleze i na sosedot preku bratuced bez nikakva potvrda tocno 2 godini na istot den koga pravel intervju.

Otprilika i dvajcata cekale 10 meseci I dvajcata se ukaz broj 145. Brojcinjata ne gi znam moze da prasam.

Jas pak sum na polozitelno od maj 2019 a na intervju januari 2018. Belki me resat do mart mesec i mene.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom