Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2018
Мислења
52
Поени од реакции
39
Има ли некој од положително 15ти ноември уште да не зел пасош? Или конечно следни сме ние од 23ти ноември
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
16
Поени од реакции
21
И јас сум преку родител , интервју 6-ти август 2018 сеуште на задолжителна
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.360
Поени од реакции
13.661
@Нuкола
Може ли да те замолам да го преиспиташ профилот на овој ситен профитер stefanbg,од една една страна се декларира како "велик блгарин" а од друга страна тражи пасош да работи како аргат по хотелите низ Германија а плус се нуди да посредува за работа во Германија
Ќе го проверам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom