Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
@Нuкола
Може ли да те замолам да го преиспиташ профилот на овој профитер stefanbg,од една една страна се декларира како "велик блгарин" а од друга страна тражи пасош да работи како аргат по хотелите низ Германија а плус се нуди да посредува за работа во Германија
Во Македонија има многу такви, ГОЛЕМИ МАКЕДОНЦИ, ГОЛЕМИ БУГАРИ, ГОЛЕМИ АЛБАНЦИ...

Односно сите што одат на гласање се тие големите, дури имаат интерес, како ќе дувне ветрот.
 

Mile Vuna

Majstor
Член од
21 јули 2011
Мислења
68
Поени од реакции
94
Вие луѓе не сте нормални! Читам и не можам да се изначудам какви се ликови ја газат оваа земја!? Па после од каде вакви политичари?
Мене ми излезе бугарскиот пасош, ама никогаш ама во ниеден момент не сум се чувствувал бугарин. Море и крвта да им ја ебам! Го зедов пасошот затоа што заминувам од ваквите ненормални ликови, и за 5 год ке земам и трет европски пасош и ке им го вратам ова лајново бугарско! А должни ми се излез од балканот поради сите срања што ни ги приредија. Никогаш го немам доведено мојот идентитет во прашање! Луѓето од зор и педери ке се пишат само да заминат од ваквите луди глави. Боже мили каква нација сме!
 
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
@Нuкола
Може ли да те замолам да го преиспиташ профилот на овој ситен профитер stefanbg,од една една страна се декларира како "велик блгарин" а од друга страна тражи пасош да работи како аргат по хотелите низ Германија а плус се нуди да посредува за работа во Германија
Decko jas sum biznismen i pravam pari osven toa so go cekam pasosot, i ne baram pasos za da cistam sobi ko u slucajov ti sho si, u megjuvreme sum cist Bugarin so poteklo od babi i dedovci od Bugarija :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Decko jas sum biznismen i pravam pari osven toa so go cekam pasosot, i ne baram pasos za da cistam sobi ko u slucajov ti sho si, u megjuvreme sum cist Bugarin so poteklo od babi i dedovci od Bugarija :)
Ај пиши сега од другиот профил од којшто се преставуваш како професор по германски?И што под разбираш ти под поимот бизнисмен? Клучар?Бравар?Електричар?
 
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
Ај пиши сега од другиот профил од којшто се преставуваш како професор по германски?И што под разбираш ти под поимот бизнисмен? Клучар?Бравар?Електричар?
Ич да не ти чуе каков бизнисмен сум. Битно имам бизнис и правам доволно пари за да живеам како цар. Бугарски пасош чекам за да се потврди моето б'лгарско национално самосознание. Само од таа причина. ;)
 
Член од
22 октомври 2019
Мислења
2
Поени од реакции
15
Вие луѓе не сте нормални! Читам и не можам да се изначудам какви се ликови ја газат оваа земја!? Па после од каде вакви политичари?
Мене ми излезе бугарскиот пасош, ама никогаш ама во ниеден момент не сум се чувствувал бугарин. Море и крвта да им ја ебам!
Еве видете го. Зел БУГАРСКИОТ пасош. декларирал пред НОТАР дека се ЧУВСТВУВА БУГАРИН. Погазил со две ноги црвеножолтиот пешкир вентилатор и развеал омилените бело црвено зелени бои и поптоа си jа ебал крвта и на сето ова се чудел какви луге газеле оваа земja.
 
Член од
8 октомври 2019
Мислења
1
Поени од реакции
5
Ili administratorite da si ja rabotat rabotata ili neka go zatvorat forumov,ne se krivi ovie "bolnive" krivi se administratorite sto nerabotat i ne gi isklucuvaat.
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Рано е уште може и ќе има накај 13 часот иако поверојатно е да нема xD
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom