Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 мај 2017
Мислења
22
Поени од реакции
48
Zdravo,
Podneseno dokumenti preku ambasada. Stignat ukaz 50 vo ambasada vo Skopje i e podignat na 6ti Juni 2019 godina. Podnesov za adresa vo Kjustendil.
prasuvam vo opstinata vo Kjustendil seuste ne bile stignati dokumentite od Sofija za da moze da si zemam adresa i maticen broj.
Dali znaete kade da prasam kade se zaglaveni dokumentite i dali nekoj imal vakva situacija i dali nekoj od ukas broj 50 ima vekje zemeno pasos.
Vi blagodaram
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Zdravo,
Podneseno dokumenti preku ambasada. Stignat ukaz 50 vo ambasada vo Skopje i e podignat na 6ti Juni 2019 godina. Podnesov za adresa vo Kjustendil.
prasuvam vo opstinata vo Kjustendil seuste ne bile stignati dokumentite od Sofija za da moze da si zemam adresa i maticen broj.
Dali znaete kade da prasam kade se zaglaveni dokumentite i dali nekoj imal vakva situacija i dali nekoj od ukas broj 50 ima vekje zemeno pasos.
Vi blagodaram
Da odis vo ambasada da se javat vo ministerstvo za da vidat kaj ti e zaglaveno pismoto samo tie mozat da urgiraat
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Vo petokot bev so sestra mi, ja dade sluzbenata adresa Ul. Lege br. 6 opstina Sredec. Bez problem i go dadoa ukazot. Posle vo opstina so istata adresa pidnese za EGN
Znaci ako si ja kazes lege 6 ke go dobies ukazot i vednas si brkas rabota vo Opstinata... Ako ne kazes adresa e togas ke si pocekas za adresa... Taka nekako razbrav .
 
Член од
16 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
1
Pozdrav.
Ja se izvinjavam jer sigurno je vec neko pisao, ali od aprila 2019 mi pise

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Da li neko zna sta dalje i koliko se ceka da dobijem ukaz?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
Pozdrav.
Ja se izvinjavam jer sigurno je vec neko pisao, ali od aprila 2019 mi pise

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Da li neko zna sta dalje i koliko se ceka da dobijem ukaz?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Мене ми е овој статус од март 2019. Ако оди со ова темпо би требало да добиеш за 4 до 6 месеци најкасно.
 
Член од
24 јануари 2016
Мислења
14
Поени од реакции
5
Zdravo imam prasanje sto sleduva posle "Molabata vie e razgledana od soveta po grazdanstvo s polozitelno stanovice. Pretstoi izdavanieto na ukaz na Vicepremierot na Blgaria" i za kolku vreme otprilika gi izdavat ukazite ili kolku se ceka otprilika za izdvanaje na ukaz?
 
Член од
18 септември 2019
Мислења
47
Поени од реакции
29
1
Zdravo imam prasanje sto sleduva posle "Molabata vie e razgledana od soveta po grazdanstvo s polozitelno stanovice. Pretstoi izdavanieto na ukaz na Vicepremierot na Blgaria" i za kolku vreme otprilika gi izdavat ukazite ili kolku se ceka otprilika za izdvanaje na ukaz?
11 месјацев
 
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
Zdravo imam prasanje sto sleduva posle "Molabata vie e razgledana od soveta po grazdanstvo s polozitelno stanovice. Pretstoi izdavanieto na ukaz na Vicepremierot na Blgaria" i za kolku vreme otprilika gi izdavat ukazite ili kolku se ceka otprilika za izdvanaje na ukaz?
Poveli site statusi kako sleduvaat si gi imam zachuvano nekoj tuka vo forumot gi napisha da ni pomogne na site.


Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дали на некој овде му се случило некој да подигнувал указ, а веќе да има адреса? Ако има таков, нека ми пише во приватни, нема да го гњавам со премногу прашања.
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Samo sto proveriv eden broj sto go pratam (ne e moj - po konsulski pat), ima promena odsabajle. Otkaz!!! 724/2016

Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо № 04-12-126 от 11.10.2019 г.
Здраво, денес конечно ОТКАЗ,мој, т.е.наш број пошто фамилијарно имаме поднесено 724/2016 од 29.01.2016. на дополнирелна од оние со ,,,, аплицирано со пасош од вујко брат на мајками, до рокот поднесено потврда од прадедо од село целосно бугарско и на положително од Советот од 15.11.2018 год.скоро една година, предходните два укази 136 , 137, сите броеви до мене со иста дата добија само јас бев прескокнат и еве денес отказ. Ви пожелувам ова на ВАС да не ви се случи.
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
57
18-ти Декември 2018
[/QUOTEbi trebalo kako so odi za brzo da zemime i jas cekam od 5ti Noemvri pogore ima napisano deka zele ukaz so broj na molba 5****/2015 da se nadevame za brzo !
Автоматски споено мислење:

Здраво, денес конечно ОТКАЗ,мој, т.е.наш број пошто фамилијарно имаме поднесено 724/2016 од 29.01.2016. на дополнирелна од оние со ,,,, аплицирано со пасош од вујко брат на мајками, до рокот поднесено потврда од прадедо од село целосно бугарско и на положително од Советот од 15.11.2018 год.скоро една година, предходните два укази 136 , 137, сите броеви до мене со иста дата добија само јас бев прескокнат и еве денес отказ. Ви пожелувам ова на ВАС да не ви се случи.
i sto obrazlozenie vi dade posrednikot?
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво, денес конечно ОТКАЗ,мој, т.е.наш број пошто фамилијарно имаме поднесено 724/2016 од 29.01.2016. на дополнирелна од оние со ,,,, аплицирано со пасош од вујко брат на мајками, до рокот поднесено потврда од прадедо од село целосно бугарско и на положително од Советот од 15.11.2018 год.скоро една година, предходните два укази 136 , 137, сите броеви до мене со иста дата добија само јас бев прескокнат и еве денес отказ. Ви пожелувам ова на ВАС да не ви се случи.
Жалам,предокот која година е роден?
Дали имаше некои разлики во презимиња,дали сами ја доставивте потврдата?
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Автоматски споено мислење:


i sto obrazlozenie vi dade posrednikot?
Со посредникот изгубивме врска бидејки има сменето телефони, инаку е Јоне од Охрид, а потврдата е од Колев.
Автоматски споено мислење:

Жалам,предокот која година е роден?
Дали имаше некои разлики во презимиња,дали сами ја доставивте потврдата?
Предокот е роден 1900 г. нема разлика во презимиња, потврдата ја однесе посредникот во дополнотелниот рок, по затоа си мислиме дека добивме положително од Советот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom