Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
57
Konecno I kaj mene ukaz 136 potpisan od petok, ama stranata ne rabotes. Pozdrav od mene I site da si docekate .
Juli 2015 Podneseni dokumenti
Januari 2016 intervju
Dopolnitelno cekanje edna godina
5 Noemvri 2018 cekam za potpis
11 Oktomvri potpis 2019
Pozdrav
mozi da ni kazes koj broj na molba imase na primer jas sum 9770/2015
546 li e preiskata
Автоматски споено мислење:

So toj ukaz 136 site li se opfateni sto se od 5.11.2018 na polozitelno?
Автоматски споено мислење:

mozi da ni kazes koj broj na molba imase na primer jas sum 9770/2015
ne se site
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
781
Поени од реакции
717
Образувана преписка N:5**/2016/26.01.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 136 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Кога да очекувам позитивни вести ние од 25**/2016 ? Гледам дека ти си 50*/2016
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
269
Bez davanje na adresa ne moze da se podigne drzavjnstvoto? Ili moze da se zeme pa posle sam da si brkas rabota za adresa,oti taka e pobrzo...
Vo petokot bev so sestra mi, ja dade sluzbenata adresa Ul. Lege br. 6 opstina Sredec. Bez problem i go dadoa ukazot. Posle vo opstina so istata adresa pidnese za EGN
 
Член од
4 април 2015
Мислења
175
Поени од реакции
251
Samo sto proveriv eden broj sto go pratam (ne e moj - po konsulski pat), ima promena odsabajle. Otkaz!!! 724/2016

Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо № 04-12-126 от 11.10.2019 г.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom