Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
So ova tempo, poveke od 2 godini od intervjuto se ceka pasos.
Nie sto pravevme 2019 intervju Gospod znae kolku ke cekame, mozi i 3 god posle intervjuto :)
Колку поише постови на форумов толку побрзо ке земете.Пишувајте нон стоп,колку повеќе можете и тоа постови како на пример
Остаревме,кога ке земеме,до сега американски пасоши ке земевме,ке биде,само напред,ти си со јаки документи 100% добиваш,па што е ова веќе од 2017та почнаа потписи да добиваат нас од хххх не заборавија,честитки,со среќа да си го користиш,кога ке ми потпише мене што мислите,некој да се пофале со указ има ли денес,ете две недели нема никој да се пофали дека му потпишаа,пак е закочено итн. итн.Само со вакви постови и тоа во што поголем број можеш побрзо да земеш пасош
Автоматски споено мислење:

А да,најважното го испуштив-Дај боже сите да земеме,ке биде сите ке земеме,вака ако продолжат ке се распадне унијата додека да ни потпишат.Поздрав душо од Надица од Холандија и Лара од Швајцарија
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
7
Благодарам сите кои чекате да добиете. Документи прадедо роден 1898 г.
Zdravo, me interesira od koja godina do koja treba da e pra dedo, slusam demek od 1900 do 1918 ama ete ti si zemal so 1898, bidejki pra dedo mi e 1880 , a dedo mi e 1924 vo Kacadarci, dali moze da apliciram ?
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
57
jas sum 8845/2015 od 5dekemvri 2018cekam potpis
bese na dopolnitelna proverka
Автоматски споено мислење:

Zdravo, me interesira od koja godina do koja treba da e pra dedo, slusam demek od 1900 do 1918 ama ete ti si zemal so 1898, bidejki pra dedo mi e 1880 , a dedo mi e 1924 vo Kacadarci, dali moze da apliciram ?
mislam deka mozes dedomi bese 1926 mi rekoja deka za malce ne fakam prasaj nekoj so posreduva !mozam da vi dadam broj od tj mene so mi posreduva ama ne e naj, naj dva pati me laze mi prizema pari.
Автоматски споено мислење:

Колку поише постови на форумов толку побрзо ке земете.Пишувајте нон стоп,колку повеќе можете и тоа постови како на пример
Остаревме,кога ке земеме,до сега американски пасоши ке земевме,ке биде,само напред,ти си со јаки документи 100% добиваш,па што е ова веќе од 2017та почнаа потписи да добиваат нас од хххх не заборавија,честитки,со среќа да си го користиш,кога ке ми потпише мене што мислите,некој да се пофале со указ има ли денес,ете две недели нема никој да се пофали дека му потпишаа,пак е закочено итн. итн.Само со вакви постови и тоа во што поголем број можеш побрзо да земеш пасош
Автоматски споено мислење:

А да,најважното го испуштив-Дај боже сите да земеме,ке биде сите ке земеме,вака ако продолжат ке се распадне унијата додека да ни потпишат.Поздрав душо од Надица од Холандија и Лара од Швајцарија
Абе пријател сите со маките сме овде на темата ,бараме мислење колку толку ќе ни помогни , барем духовно , а ти ако ти е се наредено па нема ни да пишуваш.
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo, me interesira od koja godina do koja treba da e pra dedo, slusam demek od 1900 do 1918 ama ete ti si zemal so 1898, bidejki pra dedo mi e 1880 , a dedo mi e 1924 vo Kacadarci, dali moze da apliciram ?
Momentalno vo DABC gi pravat problemite za granicata vo koja treba da se rodeni,zosto ako ne se vo taa granica davaat otkaz za proishod.Zboruvam za lica koi apliciraat preku potvrda od Bugarski kulturen klub,a ne za onie so star dokument.
E sega videte istrazete nemate samo eden predok na koj moze da se povikate.Pradedo ili prababa moze da bide po ovie linii
Tatko-dedo-pradedo
Tatko-dedo-prababa
Tatko-baba-pradedo
Tatko-baba-prababa

Majka-dedo-pradedo
Majka-dedo-prababa
Majka-baba-pradedo
Majka-baba-prababa
 
Член од
12 октомври 2019
Мислења
11
Поени од реакции
14
Zdravo ,

Zavcera mi se smeni statusot od finalna vo polozitelno, a na brat mi i sestra mi na dopolnitelno, 23.../2016 god so intervju vo Maj mesec 2018 god.
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
So ova tempo, poveke od 2 godini od intervjuto se ceka pasos.
Nie sto pravevme 2019 intervju Gospod znae kolku ke cekame, mozi i 3 god posle intervjuto :)
Вие од 2019 интервју најдобро да се исклучите 1 година од форумов

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
5
Zdravo, me interesira od koja godina do koja treba da e pra dedo, slusam demek od 1900 do 1918 ama ete ti si zemal so 1898, bidejki pra dedo mi e 1880 , a dedo mi e 1924 vo Kacadarci, dali moze da apliciram ?
Jas sum vo pribiranje dokumenti i mojot dedo e roden vo 1881. Mi rekoa deka 100 % dobivam. I toa od oficijalni preveduvaci e odgovorot.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Jas sum vo pribiranje dokumenti i mojot dedo e roden vo 1881. Mi rekoa deka 100 % dobivam. I toa od oficijalni preveduvaci e odgovorot.
Oficijalnite preveduvaci ne se posrednici,a nad niv ima oficijalni precedateli na DABC koi za zal odbivaat....Ima i oficijalni posrednici i na site im e vo interes da zemat pari ,a shto ke bide so tvojata sudbina ama bas im e gajle.Zatoa ne me sfakaj pogreshno, ama faktite vo ovoj moment se takvi i se bara predok vo taa granica pomegu 1900 i 1918 god.Imase rabotni grupi za da se nadmine ovoj problem.Shto ke napravat neznam....
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Зел некој происход сега кој подал февруари 2019 ?
 
Член од
10 јануари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
38
Дечки поминуват ли со брат/сестра...јас и другар сме со интервју април 2016 па дополнителна...па одобрено од совет декември 2018 и од јануар 2019 на проверка од вице...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da pominuvaat.
Автоматски споено мислење:

Со какви документи ?
Krstenica od roditel I potvrda od Strumica.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Zdravo ,

Zavcera mi se smeni statusot od finalna vo polozitelno, a na brat mi i sestra mi na dopolnitelno, 23.../2016 god so intervju vo Maj mesec 2018 god.
Kako mozhe ako si bil na intervju vo Maj 2018ta prepiskata da ti bide /2016 ?? da ne si nesto greska? Ili ti e /2018 ili ti e /2019, 2016ka ne ti e sigurno
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Kako mozhe ako si bil na intervju vo Maj 2018ta prepiskata da ti bide /2016 ?? da ne si nesto greska? Ili ti e /2018 ili ti e /2019, 2016ka ne ti e sigurno
Најверојатно број на молба е тоа. Подал документи крај 2016, му закажале интервју Мај 2018.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom