Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 април 2019
Мислења
39
Поени од реакции
50
Zdravo ! Imam situacija bev na intervju 16.11.2018 vo Sofija preku roditel imam aplicirano. Denovive mu se javiv na podsrednikot i go prasuvam zosto statusot ne mi e pomrdnat i on mi kazuva deka vekje sum bil na potpis a brojceto so go gledame na net kasni. Dali prodolzuva da me laze ili drzi voda toa sto zboruva. Fala vi
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
398
Поени од реакции
281
Моментално потпишуваат според тоа од кога се ставени на положително. Сите на кои им потпишаа чекаа од Ноември 2018.Така што тие што беа ставени на дополнителна се прерипуваат на некој начин.Еве на пример има преписки кои се со помали броеви од веќе потпишаните но сеуште стојат на положително 6649/2017,6641/2017,7757/2017,10111/2017,10414/2017 .....и многу други.
И јас ќе бидам една од нив изгледа. Тие што заостануваме изгледа на крај ќе не гледаат откако ќе ја завршат целата серија со /2017. Нешто што сега се случува со заостанатите преписки со број /2016та претпоставувам
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Zdravo ! Imam situacija bev na intervju 16.11.2018 vo Sofija preku roditel imam aplicirano. Denovive mu se javiv na podsrednikot i go prasuvam zosto statusot ne mi e pomrdnat i on mi kazuva deka vekje sum bil na potpis a brojceto so go gledame na net kasni. Dali prodolzuva da me laze ili drzi voda toa sto zboruva. Fala vi
Lazeee, ne mu veruvaj, i mene istata prikazna mi ja pravea dodeka bev na zadolzitelna, i vikaa gotovo e taka sekoj mesec i edna godina pomina...... Taka da mora da imas promena na status na internet, drugoto prazni muabeti vo voda pagaat...
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Дечки поминуват ли со брат/сестра...јас и другар сме со интервју април 2016 па дополнителна...па одобрено од совет декември 2018 и од јануар 2019 на проверка од вице...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
51
Поени од реакции
74
Дечки поминуват ли со брат/сестра...јас и другар сме со интервју април 2016 па дополнителна...па одобрено од совет декември 2018 и од јануар 2019 на проверка од вице...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kje si pocekas i kje vidis.I pominuvaat i ne pominuvaat.Odgovoreno e stopati.
 
Член од
23 април 2019
Мислења
39
Поени од реакции
50
Lazeee, ne mu veruvaj, i mene istata prikazna mi ja pravea dodeka bev na zadolzitelna, i vikaa gotovo e taka sekoj mesec i edna godina pomina...... Taka da mora da imas promena na status na internet, drugoto prazni muabeti vo voda pagaat...
Muabetot e deka nego predvreme mu stigaat informacii i predvreme znae a jas osetiv deka nesto ne e taka i resiv da spodelam mislenje dali na nekoj od vas istoto mu se ima sluceno. Fala ti sepak vo sekoj slucaj slucajno da ne preku nekoj od strumica si podnesuval ?
 
Член од
25 март 2019
Мислења
69
Поени од реакции
115
Muabetot e deka nego predvreme mu stigaat informacii i predvreme znae a jas osetiv deka nesto ne e taka i resiv da spodelam mislenje dali na nekoj od vas istoto mu se ima sluceno. Fala ti sepak vo sekoj slucaj slucajno da ne preku nekoj od strumica si podnesuval ?
Pa drugar moze i da e taka oni gi vnesuvaat pokasno isto e i za potpis koa ti se menuva deka ti go imat potpisano moze da vidis deka oni ukazot ti go potpisale pred mesec dena a na tebe ti izlegol vo momentot se vnesuvaat pokasno so pricina da ne se stvara guzva koga ke zakazuvas termin za da go podignes drzavjanstvoto zaso ako potpisat na 1000 luge i site gi objavat ke stane haos za podiganje
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
57
kako sto razbrav sega se potpisuvaat site koi od 5 Noemvri se na polozitelno moze da se vidi negde do kade se stasani na primer jas sum 9970/2015 i cekam ukaz od 5ti Noemvri? Moze da kaze li nekoj???
 
Последно уредено:
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
So ova tempo, poveke od 2 godini od intervjuto se ceka pasos.
Nie sto pravevme 2019 intervju Gospod znae kolku ke cekame, mozi i 3 god posle intervjuto :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom