Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 февруари 2017
Мислења
14
Поени од реакции
20
Dali fevruari , mart 2016(sto e bil nekoj na intervju) ima nekoj,opfateno vo noviot ukaz 137

I do koj broj e stignato so 2016 !!!
Јас бев на интервју на 24.01.2016 бев на дополнителна проверка кај вицепрезидента околу 10 месеци, денес гледам променето во (((Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија))) , број 82../2015 , со документи од брат! Сеа пак не се знае дали ќе чекаме 1-2-3 месеци или година време за тој указ, и можно е после ова пак да те вратат на некоја проверка???
 
Член од
25 март 2019
Мислења
69
Поени од реакции
115
Јас бев на интервју на 24.01.2016 бев на дополнителна проверка кај вицепрезидента околу 10 месеци, денес гледам променето во (((Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија))) , број 82../2015 , со документи од брат! Сеа пак не се знае дали ќе чекаме 1-2-3 месеци или година време за тој указ, и можно е после ова пак да те вратат на некоја проверка???
Drugar denes ili utre ke dobies potpis
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
14
Поени од реакции
20
Drugar denes ili utre ke dobies potpis
Oва ако е вистина ќе мораш да ми пишеш во приватна порака кој си и од кај си па да те почастам едно шише/флаша по твој избор по карго :) ...дали од шо мн чекаме веќе ништо не ми е верно, немој да ме разбереш грешка ама сериозен си во тоа шо си го напишал??? Ти кога беше на интервју, бројче итн и до кај си со постапката? Поздрав!
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
685
Поени од реакции
908
Oва ако е вистина ќе мораш да ми пишеш во приватна порака кој си и од кај си па да те почастам едно шише/флаша по твој избор по карго :) ...дали од шо мн чекаме веќе ништо не ми е верно, немој да ме разбереш грешка ама сериозен си во тоа шо си го напишал??? Ти кога беше на интервју, бројче итн и до кај си со постапката? Поздрав!
Убаво ти вика човекот. Не те лаже никој, после или утре ќе ти го објават указот.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
14
Поени од реакции
20
Убаво ти вика човекот. Не те лаже никој, после или утре ќе ти го објават указот.
Вистина бе...еве сеа ми е објавен указот еиии стопаницатаа хах УКАЗ 136... поздрав браќа македонци и не се нервирајте ќе излезе на секој и да си останеме македонци без разлика на пасошот, тоа ни е само документ(ние сме вечити агенти) :) Поздрав и секое добро!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
prеdstoj izadavnjе na ukaz na toa cе si pocеka godina
Ova bese svetlosna godina druze!:pos:
Автоматски споено мислење:

Вистина бе...еве сеа ми е објавен указот еиии стопаницатаа хах УКАЗ 136... поздрав браќа македонци и не се нервирајте ќе излезе на секој и да си останеме македонци без разлика на пасошот, тоа ни е само документ(ние сме вечити агенти) :) Поздрав и секое добро!
Cestito neka e :)
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Јас бев на интервју на 24.01.2016 бев на дополнителна проверка кај вицепрезидента околу 10 месеци, денес гледам променето во (((Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија))) , број 82../2015 , со документи од брат! Сеа пак не се знае дали ќе чекаме 1-2-3 месеци или година време за тој указ, и можно е после ова пак да те вратат на некоја проверка???
So sreka, a moze da pises od koga bese na proverka i odobereno od sovet?
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
14
Поени од реакции
20
Ova bese svetlosna godina druze!:pos:
Автоматски споено мислење:Cestito neka e :)
Благодарам...ова беше баш со брзината на светлината :D Среќа ви посакувам на сите и помалце нервози.
Автоматски споено мислење:

So sreka, a moze da pises od koga bese na proverka i odobereno od sovet?
На проверка бев околу 10 месеци, а одобрено проверив пред не цел саат и гледам дека е положително од совет и пишав овде за совет-информација што следува па пријателот Aryann вика денес или утре, си помислив се зафркава од шо толку чекање 5 годишно во еден саат да го упецам баш издавањето на указ некако не ми се чинеше нормално, ама ете се деси :) Сеа таму во Софија од кога ќе си го закажам денот треба да се носат некои документи плус од претходно или само фотокопија од пасош и лична карта или има нешто друго?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Благодарам...ова беше баш со брзината на светлината :D Среќа ви посакувам на сите и помалце нервози.
Автоматски споено мислење:


На проверка бев околу 10 месеци, а одобрено проверив пред не цел саат и гледам дека е положително од совет и пишав овде за совет-информација што следува па пријателот Aryann вика денес или утре, си помислив се зафркава од шо толку чекање 5 годишно во еден саат да го упецам баш издавањето на указ некако не ми се чинеше нормално, ама ете се деси :) Сеа таму во Софија од кога ќе си го закажам денот треба да се носат некои документи плус од претходно или само фотокопија од пасош и лична карта или има нешто друго?
Cestito
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
27
Поени од реакции
41
Благодарам...ова беше баш со брзината на светлината :D Среќа ви посакувам на сите и помалце нервози.
Автоматски споено мислење:


На проверка бев околу 10 месеци, а одобрено проверив пред не цел саат и гледам дека е положително од совет и пишав овде за совет-информација што следува па пријателот Aryann вика денес или утре, си помислив се зафркава од шо толку чекање 5 годишно во еден саат да го упецам баш издавањето на указ некако не ми се чинеше нормално, ама ете се деси :) Сеа таму во Софија од кога ќе си го закажам денот треба да се носат некои документи плус од претходно или само фотокопија од пасош и лична карта или има нешто друго?
jas bеv na dopolnitеlna godina pa od janoari sm na sum na Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom