Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 март 2019
Мислења
84
Поени од реакции
22
Zarem tie sto ne se preku roditel cekaat pomalce? Tie so roditel ili isto ili pomalce cekaat za drzavjanstvo i zatoa ne e fer samo da se za zalite,barem sigurno dobivate.
Ne e tocno deka preku roditel cekaat pomalku . Vnuk mi podnese 6 meseci pred sin mi . Čeka potpis od vizepremier . Dodeka sin mi preku roditel e daleku po nego so procedurata , isko 6 meseci porano bese na intervju . Na tie sto ne se preku roditel od zadolzitelna vo sleden status im se smenuv za 12-13 meseci a na tie preku roditel za 17+ meseci
 
Член од
5 март 2018
Мислења
155
Поени од реакции
275
I jas sum od mart 2019 ama uste ima ovde clenovi so se na polozitelno to vreme. Cela 2016 (dopolnitelna) so bevme na intervju sme od dekemvri 2018 pa se do mart 2019 otprilika na polozitelno.
Jaa sum pomegu poslednite od 27.03 so cekame za potpis. Za 2 meseca ke ne sredat do oktimvri ke ne iscistat site.
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
I jas sum od mart 2019 ama uste ima ovde clenovi so se na polozitelno to vreme. Cela 2016 (dopolnitelna) so bevme na intervju sme od dekemvri 2018 pa se do mart 2019 otprilika na polozitelno.
Поздрав, од прилика е така но еве поконкретно, број 7.. од 29.01.2016 г. е на положително од 15.11.2018 г. а број ..... со интервју 31.03.2016 г. е на положително од 18.12.2018 г. по ова испаѓа да тие со интервју 01 2016 се на положително некаде од почетокот на 11. 2018 г.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Поздрав, од прилика е така но еве поконкретно, број 7.. од 29.01.2016 г. е на положително од 15.11.2018 г. а број ..... со интервју 31.03.2016 г. е на положително од 18.12.2018 г. по ова испаѓа да тие со интервју 01 2016 се на положително некаде од почетокот на 11. 2018 г.
Taka nekako ide,mislam deka od 2016 ima na polozitelno i oktomvri,premnogu bavno odi,tie sto se od mart 2019 na polozitelno treba da se srekni ako im se potpisi ovaa godina.
 
Член од
12 февруари 2010
Мислења
9
Поени од реакции
29
Dali od 2016 nekoj sto bil na intervju,pa na dopolnitelna mu e potpisan ukaz?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
824
Поени од реакции
1.322
Значи како што реков, во Указ 118 има вкупно 65 преписки од 2017 по конзулски пат.
Од нив 47 се на Македонци:
8937, 8938, 8940, 8941, 8942, 8943, 8944, 8945, 8946, 8954, 8955, 8956, 8958, 8959, 8960, 8962, 8963, 8965, 8966, 8968, 8969, 8970, 8972, 8974, 8975, 8979, 8988, 8990, 8991, 8993, 8994, 8995, 9000, 9020, 9029, 9030, 9032, 9034, 9035, 9037, 9038, 9040, 9041, 9044, 9045, 9047

Збогум сиромаштијо, веќе не морам да бидам "посредник". :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom