Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
Do deneska trebase da dostava dopolnitelni dokazi za bg pasos i gi dostaviv. Me inetresira kolku vreme treba da se ceka do promena na nov status, i kako odi postapkata odnosno koj e narede status sto treba da go dobijam. fala
Zavisi ne e na site isto. Porano cekaa i do 1 godina sega ima promeni kaj nekoj 2 nedeli posle rokot. Drugiot status e pak finalna.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Znae li nekoj da mi kaze dali rabote Drzavniot voen arhiv vo Veliko Trnovo ?Pred 3 dena im prativ e mail za dokument da mi izdadat ama uste nemam odgovor. Nesto razbrav ne rabotele do 25 avgust bile na odmor pa neznam kolku e tocno ako znae nekoj tocna informacija ve molam spodelete.
 
Член од
28 јули 2019
Мислења
7
Поени од реакции
2
слушнав дека може да се извади бугарска лична карта со происход колку е точно незнам затоа прашувам тука дали знае некој како оди процедура..иначе на финален преглед сум за пасош.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
слушнав дека може да се извади бугарска лична карта со происход колку е точно незнам затоа прашувам тука дали знае некој како оди процедура..иначе на финален преглед сум за пасош.
Mozi,no so taa licna karta mozis da si zivees Bugarija samo
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
51
Поени од реакции
74
Intervju oktomvri 2017,polozitelno nekade noemvri 2018,proverka kaj vice od dekemvri.Dokumenti od brat.Inaku ekipata sto sme site sme ripnati.89xx/2016,jas,10505/2016,pred mene nekolku brojcinja,site sme ripnati.Valjda kje bide za brzo vreme.
 
Член од
9 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
84
Intervju oktomvri 2017,polozitelno nekade noemvri 2018,proverka kaj vice od dekemvri.Dokumenti od brat.Inaku ekipata sto sme site sme ripnati.89xx/2016,jas,10505/2016,pred mene nekolku brojcinja,site sme ripnati.Valjda kje bide za brzo vreme.
Ne si ripnat,do krajot na avgust ili sredinata na septemvi ke znaes ili najjkasno,znaci naj naj kasno do oktomvri..jas sum posle tebe so mesec taka da za brzo vreme ke znaeme
 
Член од
1 мај 2010
Мислења
11
Поени од реакции
16
Jas sum broj 81*/2016 na polozitelno od 27 februari....odprilika koga da ocekuvam potpis ....ima li nekoj slicno so mene sto ceka ...pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom