Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48
ne e moj broj - 5775/2017 bese na polozitelno, denes proveruvam statusot e sleden Vaseto udostoverenie e isprateno vo konsulskata sluzba vo Bitola-Makedonija. Pri polucavanae na udostoverenieto sleduva da zajavlite adres za registracija vo Republika Blgarija, kati i da pretstavite 2 br. aktualni snimki pasaporten format.
So sreka od koga bese na polozitelno od koj mesec
 
Член од
18 август 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Dali odnese potvrda od zdruzenie?
Ne
Автоматски споено мислење:

@sarko44 vo Bugarija si zaveden kako negov brat,oti znam eden slucaj sto nosea, Udostvorenie za rodninski vrski,bidejki brat mu koga apliciral,ne navedel posrednikot vo podatoci oti on ima brat,
Da mu se nevidi,trebalo da ti potpisat, lotarija e tamu,
Mene bratmi me ima zavedeno kako brat megjutoa ne znam vo sto e problemot naj krivo mi e sto izgubiv mnogu vreme vo cekanje
 
Член од
12 септември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
75
Здраво
на девојками само што и се промени статусот од финален преглед на положително. Интервју 27.03.2018, на финална од 07.05.2019, со документи од вујко плус потврда од Струмица.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Od bratot na komsijata preku ulica na 7 sprat sto zivee...
Cccc boze boze boze
не се пали за џабе, можи дечкото е од србија а таму и за братучед викаат брат, можи се збунил , не треба галамење за џабе ако можиш одговори ако не биди здрав и жив !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom