Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јануари 2009
Мислења
622
Поени од реакции
483
Ekipo da vi se pofalam dennes dobiv potpis , site da ssi docekate , intervju bev 25.07.2017 na polozitelno od 07.082018 so dokumenti so potvrda od klubot , i dda vi kazam vodete se spored data na inyervju kogabste bilee naajtocno e toa a ne na polozitelno Golem Pozdrav site da si docekate
Честито. Кое бројче си? Барем првите две... 75../2017, 76../2017.....
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.539
Честитки другар.

Сакаш да кажеш дека стигнати се до 7 ми месец 2017 та што биле на интервју по тој пат да се водиме не по положително ако добро разбрав?

Фала ти и со среќа уште еднаш
Не е така,
Неколку пати се има пишувано дека е според дата од кога си ставен на положително.
Што да речат тие што чекаат од 2013,2014,2015,2016 а има уште од нив.
Ако е за така требаше прво нив да ги потпише а после другите, но во реалноста е друго.
Зошто има луќе кои се сеуште на почетниот статус со интервју 8м 2017 ,или ако ги проверувате преписките,еве јас конкретно ги проверувам Помеѓу 50 преписки на десетина се само потпишани а другите чекаат положително,проверка,финален преглед,задолжителна итн.
И зошто тогаш има уште преписки со интервју јуни,јули кои не им е потпишано?
 
Член од
15 мај 2019
Мислења
6
Поени од реакции
21
Честитки другар.

Сакаш да кажеш дека стигнати се до 7 ми месец 2017 та што биле на интервју по тој пат да се водиме не по положително ако добро разбрав?

Фала ти и со среќа уште еднаш
Fala , da da po datum na intervju jas taka se vodev i se ispadna kako so trebase do kraj na 7 mesec se stignati
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
32
Поени од реакции
22
Ekipo da vi se pofalam dennes dobiv potpis , site da ssi docekate , intervju bev 25.07.2017 na polozitelno od 07.082018 so dokumenti so potvrda od klubot , i dda vi kazam vodete se spored data na inyervju kogabste bilee naajtocno e toa a ne na polozitelno Golem Pozdrav site da si docekate
So srekja drugar :)
 
Член од
7 јануари 2019
Мислења
8
Поени од реакции
6
Честито нека ти е. ама пак неми си јасен. по датум на интервју или по датум на положително?
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
U PRAVO E PALEKRSTIĆ...
IDAT NA POTPIS OD KOGA SI NA POLOŽITELNO STANOVIŠTE A NE KOGA SI BIL NA INTERVJU POŠTO IMA LUDJE CEKAAT OD 2013. ZNACI AVGUST MESEC NA POLOŽITELNO MOZE DA DOBIE I NEKOJ KOJ STO CEKA OD 2016 A ISTO TAKA I OD 2013 I 2014 GOD. A MOZDA SE VODI KONKRETNO I OD KOGA SE CELOSNO KOMPLETIRANI DOKUMENTI, NA PR:POMINAT INTERVJU 2014 PA BILE DOLGO VREME NA DOPOLNITELNA PROVERKA, PA ODNELE DODATNI DOKUMENTI DURI 2017 GOD PA STAVENI NA POLOZITELNO PR SEPTEMBAR 2018. ZNACI LOGICKI E OD KOGA E NA POLOZITELNO I KOGA SE KOMPLETIRANI KOJA GOD DOPOLNITELNI DOKUMENTI..
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.322
Датум интервју другар
Аман чукнете тоа главите пред да се впуштате во тресење глупости. Па да му ебам мајката, статусот положително ПО СВОЈАТА СУШТИНА, ПО ДЕФИНИЦИЈА го означува моментот кога застануваш во редица за потпис. Каква врска има денот на интервју, кога интервјуто може да ти било во 2013, а на положително да си од вчера. Според вашата "логика" што треба да се случи? Ти да добиеш денес потпис, или некој што е на положително од 2018? Што има толку нејасно и мистично во сево ова, за да морате вие разни празноглавци одново да го "откривате"?
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2019
Мислења
69
Поени од реакции
115
Aj vi se molam ne sirete dezinformacii znaci se odi po toa od koga si na polozitelno da se odese od data na intervju jas bev vo 2016 do sea 3 pati ke imav dobieno ukaz znaci site sto se na polozitelno od avgust 2018 denes dobile potpis sega od utre zadutre ideme so septemvri i taka ne pisuvajte po 2000000 pati edno kazano i potvrdeno nesto
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Абр стручњаци сте сите на форумов,нели гледате се е руски рулет прекинете веќе според датум според положително па преку К више или нека потпишува или нека одбиваат.
А на форумоб има разноразни гласини вака кога ќе подразмисли човек у право е некад онаа дебелата брухнида како и да беше.
Заклучок Руски рулет кому салаат даваат кому не.
А и вие не се прајте паметни дека знаете дека одат под ред напротив кај ред.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.322
Абр стручњаци сте сите на форумов,нели гледате се е руски рулет прекинете веќе според датум според положително па преку К више или нека потпишува или нека одбиваат.
А на форумоб има разноразни гласини вака кога ќе подразмисли човек у право е некад онаа дебелата брухнида како и да беше.
Заклучок Руски рулет кому салаат даваат кому не.
А и вие не се прајте паметни дека знаете дека одат под ред напротив кај ред.
Не се правиме паметни, туку правиме анализи, логички издржани, па на тој начин елиминираме логички неиздржани тврдења од типот "одат според датум на интервју", што ти 15 минути подоцна ги отфрли во полза на "не се знае, ова е руски рулет". Не се правиме паметни, само се обидуваме да размислуваме логички. Иако е сосем можно некој да е навистина паметен, а не само да се прави таков. Си помислил некогаш на тоа?
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Не се правиме паметни, туку правиме анализи, логички издржани, па на тој начин елиминираме логички неиздржани тврдења од типот "одат според датум на интервју". Не се правиме паметни, само се обидуваме да размислуваме логички. Иако е сосем можно некој да е навистина паметен, а не само да се прави таков. Си помислил некогаш на тоа?
A ti si pomislil ?
Ne se praam pameten kako tebe ako na toa aludiras i mislis.
Jas go prasav dali odat po datum intervju ili po polozitelno mi odgovori datum intervju i samo spodeliv a ne vidov nisto sporno od toa sto ti gore go navede i odma pocnavte so napadjanje ne taka vaka..
Bidete malce prizemjeni site sme tuka so ista maka a ne e isklucok pak ke kazam deka ruski rulet e kaj niv.
Fala na razburanje.
 

t55

Член од
7 ноември 2016
Мислења
41
Поени од реакции
37
Kolku e vnosna beleska pri slikanje za passport i licna karta
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.322
A ti si pomislil ?
Ne se praam pameten kako tebe ako na toa aludiras i mislis.
Jas go prasav dali odat po datum intervju ili po polozitelno mi odgovori datum intervju i samo spodeliv a ne vidov nisto sporno od toa sto ti gore go navede i odma pocnavte so napadjanje ne taka vaka..
Bidete malce prizemjeni site sme tuka so ista maka a ne e isklucok pak ke kazam deka ruski rulet e kaj niv.
Fala na razburanje.
Дечко, ништо не сфаќаш. Руски рулет е дали ќе добиеш потпис или не (поточно на нас ни изгледа како руски рулет, затоа што немаме внатрешни информации врз основа на што носат одлука, ама да го оставиме тоа на страна). Ние не се обидуваме да предвидиме дали некој ќе добие потпис или не. Во последно време станува малку повеќе предвидливо КОГА може да се очекува потпис ИЛИ ОТКАЗ. Ние го правиме тоа - анализира КОГА може да се очекува конечен одговор, без разлика дали тоа ќе биде потпис или не.
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
A ti si pomislil ?
Ne se praam pameten kako tebe ako na toa aludiras i mislis.
Jas go prasav dali odat po datum intervju ili po polozitelno mi odgovori datum intervju i samo spodeliv a ne vidov nisto sporno od toa sto ti gore go navede i odma pocnavte so napadjanje ne taka vaka..
Bidete malce prizemjeni site sme tuka so ista maka a ne e isklucok pak ke kazam deka ruski rulet e kaj niv.
Fala na razburanje.
Не е работата да се правиме паметни, и така не се знаеме кои сме. Работата е што нема логика да биде по датум на интервју затоа што може две преписки со ист датум на интервју, едната да била со комплетни документи и да добие потпис за две години, а другата да биде ставена на дополнителна проверка и да добие потпис покасно. Затоа е пологично дека се оди според датум на положително.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom