Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.539
Od kaj znaes deka ima ukaz br 51? Ti potpisaa tebe? Jas sea proveriv kaj mene nema nisto.
Не не е на мене.Проверував броеви по консулатски пат.
Последната преписка со указ што може да се види од долното поле е со образувана преписка од 23.06.2017
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
64
Поени од реакции
32
Zdr dali ima nekoj sto vo poslednite 2 nedeli mu e ispadnat proishodot? I dokolku ima koga podnesil dokumenti
 
Член од
27 март 2019
Мислења
281
Поени од реакции
263
Potpisuvat spored data na intervju, ili data od koga e na polozitelno?
 
Член од
15 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
20
Има указиии:)
Проверете[DOUBLEPOST=1557923575][/DOUBLEPOST]Указ бр.51[DOUBLEPOST=1557923623][/DOUBLEPOST]
Да можно е,на проверка од Вице ги ставаат тие преку брат или сестра.
Дали ти потпишаа?
Nema potpis seuste
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
32
Поени од реакции
22
Ајдеее ќе има до вечер или утре сабајле нови укази потпишани!!!
Како во понеделникот шшто имаше промена на статуси од Проверка на Вицепрезидента во Положително,па потоа следеа укази,така и сега.
Сабајлево проверив броевите на преписки 6695/2017 и 6708/2017 6816,6818 и 6821 беа на проверка,но сега се сменија во Положително.
Што значи повторно најава за потписи.
Od kaj znaes, kaj gi gledas tie broevi, stranica nekoja ili ?
 
Член од
27 ноември 2018
Мислења
10
Поени од реакции
17
Bev na intervju pocetok na February 2018, pred mesec dena mi se smeni vo finalna. Po kolku vreme otprilika ke se smeni ovoj status?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.539
Bev na intervju pocetok na February 2018, pred mesec dena mi se smeni vo finalna. Po kolku vreme otprilika ke se smeni ovoj status?
Два месеци отприлика откако те ставиле на финална. Значи за еден месец очекувај.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Znači se gleda točno od koga si na položitelno stanovište a ne koja godina e pominat intervju!? Može li nekoj da objasni koja e razlika izmedju položitelno stanovište vi predstoi izdavanje na ukaz i samo proverka kaj viceprezidenta i koe povisoko nivo ili status izmedju ovie dve raboti??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom