Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Не знам како се вика документот, пријател го подигна за мене и уште го немам видено. Некаков вид егзархиска евиденција на семејства, кадешто се наброени главата на семејството, сопругата и децата. Ама џабе ми е документов кога не можам да се поврзам со него, прадедо ми не можат да го најдат ни во помочаното матично, ни во ПИОМ, ни во црква. Трагично.
оди таму каде што е роден мора да е некаде запишан убаво распрашај се,јас за прадедоми успеав да најдам извод!!
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
оди таму каде што е роден мора да е некаде запишан убаво распрашај се,јас за прадедоми успеав да најдам извод!!
Абе бачко, сигурно не мислиш дека до сега немаше да го направам тоа ако беше можно. Роден е во турско време во Егејска Македонија, денешна Грција.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
оди таму каде што е роден мора да е некаде запишан убаво распрашај се,јас за прадедоми успеав да најдам извод!!
Абе бачко, сигурно не мислиш дека до сега немаше да го направам тоа ако беше можно. Роден е во турско време во Егејска Македонија, денешна Грција.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Абе бачко, сигурно не мислиш дека до сега немаше да го направам тоа ако беше можно. Роден е во турско време во Егејска Македонија, денешна Грција.
тогаш барај го таму секое место има евиденција,,не е можно да не постои никаде во ниеден регистар...
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
eve sega gledam naznacen e v.d direktor n a arhiv filip petrevski od kumanovo mislam deka ke moze da se zavrsi nesto so nego i deka ke ima nesto kao posrednici za dokumenti[DOUBLEPOST=1426531352][/DOUBLEPOST]Uste e blokirana stranata mislam deka ke ima nesto novo za brojcinjata.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
тогаш барај го таму секое место има евиденција,,не е можно да не постои никаде во ниеден регистар...
Од каде да знам под кое име се водел во Грција, тешко тоа таму.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Абе бачко, сигурно не мислиш дека до сега немаше да го направам тоа ако беше можно. Роден е во турско време во Егејска Македонија, денешна Грција.
Ako ti treba umrenica, ke baras tamu kade sto ziveel, ili kade sto e prijaven deka e umren
Од каде да знам под кое име се водел во Грција, тешко тоа таму.
Kakov izvod ti treba?
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
54
Дечки,, Петар Колев ќе биде во обиколка на Македонија следните неколку дена. Еве што постираше на својот профил на фејсбук

Почитувани пријатели,
следните неколку дена ке бидам на својата редовна обиколка во МАКЕДОНИја. Ке се обидам да поминам максимален број населени места со цел да се сретнам со вас и да можеме да разговараме .Кој има интерес, нека ми напише тука, за да му кажам кој ден ке бидам во неговиот град за да можеме да се видиме.
Многу голем дел од вас ми пишуваат во ФБ на мене и моите колеги, поставувајки ред прашанја. Затоа решив да дојдам и да се видиме и поразговараме на следните неколку теми:
1. Парламентарната дејност на ПФ
2. Новија доклад на ЕП и официалното признание на европскиот парламет за постоенје на македонски грагани со б'лгарско национално с'мос'знаие. Ке ја дискутираме и дејносто на нашиот евро-пратеник г-н Ангел Джамбазки.
3. Проблемите св'рзани с б'лгарско гражданство и можните решение.
4Предстојашти случуванја и дејност.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дечки,, Петар Колев ќе биде во обиколка на Македонија следните неколку дена. Еве што постираше на својот профил на фејсбук

Почитувани пријатели...
Знае некој кога ќе биде во Скопје и каде?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom