Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
802
Поени од реакции
736
следно положително становиште за 1-2 месеца.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
pozz pred malku vidov deka mi e smenet statusot , pa me interesira znae li nekoj sto odi sledno i od prilika uste kolko treba da cekam dali biduva ili ne ??
imam podneseno 2015
brojche: 119**/2015
na interviju imam odeno noemvri 2016 a na dopolnitelna bev lani od dekemvri pa do sega .Прегледај го приврзокот 201251
broj na molba tie ili broj na prepiska?? i jas sum noemvri 2016 na intervju nemat nikakv promena, so kakvi dokumenti si i so odnese kakp dopolnitelen dokument?
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
pozz pred malku vidov deka mi e smenet statusot , pa me interesira znae li nekoj sto odi sledno i od prilika uste kolko treba da cekam dali biduva ili ne ??
imam podneseno 2015
brojche: 119**/2015
na interviju imam odeno noemvri 2016 a na dopolnitelna bev lani od dekemvri pa do sega .Прегледај го приврзокот 201251
Prijatele aj kazi samo dali u sofija bese i datata na intervju i so so dokumenti si. I jas beeh noemvri na intervju broj 22××/2016 da znam dali ke doprat do mojte dokumenti u skoto vreme.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.322
Има две прашања: потврда за неосудуваност за колку време (дена/недели) се вади?
И второ, каде правите превод на Бугарски на овакви документи?
1. За Битола можам да ти кажам дека се вади истиот ден. До 12 или до 13 се примаат барања, а после 15 се подигнуваат готови потврди.
2. Насекаде има преведувачи. Само не знам сега како одат работите, некој кажа дека веќе не бараат легализирање на документи, а тоа може да значи дека можеш било кој преведувач да си го ангажираш. Не сум сигурен.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.280
Поени од реакции
1.236
Denes se slusnav so mojot posrednik nema da spomenam ime. Mi kaza deka so izdadenii potpisani ukazi se stignati do 6300... e sega dali e toa vistina neznam. I kaza deka sleden bran na potpisi ke ima posle Nova Godina.
е баш ти фала имав спремно шампањско,ме израдува многу и ми даде надеж,аја ништо од работата[DOUBLEPOST=1544776660][/DOUBLEPOST]
Mozebi po br na molba, jas sum 63xx/2016 po br na molba, okolu 5 meseci cekam za potpis. Bev na intervju 31 maj 2017... Nekoi clenovi kazhaa deka im potpishale ukaz a imale intervju nekoi 2 nedeli pred mene. Dobro che bide da ima novi ukazi posle Nova Godina
јас сум 64xx/2016 првата недела от јуни,,АМАН ПИШИ ЧИМ ТИ СЕ СМЕНИ,ти си некој предмене,поз,среќно
 
Член од
7 февруари 2018
Мислења
41
Поени од реакции
30
Немаш ти појма шта је патња. Ти си изгледа неки патриота на батерије.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Македонскио народ секогаш пател од предавници гледајќи да си го спасат својот газ за само своја лична егзистенција, затоа и ни умира нацијата. Како не ви е срам бе бугари да се правите ?!
Македонизмот пак ќе завледее во народов...
1. Кога властите нема да работат само за нивниот џеб!
2. Кога здравството, образованието, судството и останатите инстититуции нема да се корумпирани!
3. Кога платите нема да ни служат само за да си купиме леб и сол.
4. Кога ќе се анулира вмешаноста на политиката во секоја сфера од животот.
 
Член од
13 април 2010
Мислења
355
Поени од реакции
179
Македонизмот пак ќе завледее во народов...
1. Кога властите нема да работат само за нивниот џеб!
2. Кога здравството, образованието, судството и останатите инстититуции нема да се корумпирани!
3. Кога платите нема да ни служат само за да си купиме леб и сол.
4. Кога ќе се анулира вмешаноста на политиката во секоја сфера од животот.
Во Бугарија се' цвета гледам.

Преселте се во Бугарија и така се изјаснувате за БУГАРИ !
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.926
Поени од реакции
12.859
Македонскио народ секогаш пател од предавници гледајќи да си го спасат својот газ за само своја лична егзистенција, затоа и ни умира нацијата. Како не ви е срам бе бугари да се правите ?!
И мене тоа не ми е јасно, коа боље е да си бидат Северњаци.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Во Бугарија се' цвета гледам.

Преселте се во Бугарија и така се изјаснувате за БУГАРИ !
Повеќекратното државјанство е едно од неспорните човекови права овде! Сѐ додека имаме право на двојно/тројно, ќе го искористиме тоа... А, вие, патриотите, давајте аплаузи на бившиот криминалец кој препега во Будимпешта и на сегашниот апаж Зајак кој ја прекрсти државата во Северна, и ја бламира низ Светов.
ps: Не замарај!
А останатите, извинете за off topic-ов...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom