Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
826
Поени од реакции
746
И јас сум исти случај(интервју април 2016) на дополнителна со запирка од јуни 2017...(документи од сестра)
Ако има некој ,некое инфо,нека сподели,
Исто сум и јас дополнителна со запирка од Јуни/Јули 2017-та навака.. нема промена досега. Интервју Март 2016-та.

I jas sum ist slucaj od april intervju i sum na protokolot od02.10.2017.

dopolnitelna od 07/2017
Исто сум и јас дополнителна со запирка од Јуни/Јули 2017-та навака.. нема промена досега.
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Некој да се пофали со указ од скоро, а да е бил на интервју октомври-деќември 2016?
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
9
Поени од реакции
1
nabrzo ke imaat vrednos i nasite pasosi pa od bugarskite ke nemame mnogu fajde pa zatoe posle seta rabota ke im gi vrakame voa sto se slucuva vo bg e ciganska rabota
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Исто сум и јас дополнителна со запирка од Јуни/Јули 2017-та навака.. нема промена досега. Интервју Март 2016-та.


Исто сум и јас дополнителна со запирка од Јуни/Јули 2017-та навака.. нема промена досега.
Исто и јас, иста дата.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
nabrzo ke imaat vrednos i nasite pasosi pa od bugarskite ke nemame mnogu fajde pa zatoe posle seta rabota ke im gi vrakame voa sto se slucuva vo bg e ciganska rabota
Убаво е човек да се надева, што вадиш тогаш, седни и чекај живот. Уште му веруваш на патолошки лажговци.
 
Последно уредено:
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Dodeka da imaat vrednost ti ke ostaris
Abe Sebo sho stana so to deka do juni imat da gi reset site zaostanati prepiski sto se na dopolnitelna?Izgleda na blgarive ne im se brza, ke treba da go cekame naredniot juni ili pak toj posle nego ili pak nekoj drugi juni.....pa koj ke dochekat ako vo megjuvreme ne ostarel ke mozit airot na pasoshot da mu go vidit a site ostanati izgleda ke mozat vo toaletno-higienski celi da si go iskoristet.....ako saket blgarite mozet site prepiski da gi reset vo kratok rok,site znaet deka se raboti samo za obicna politicka odluka za koja vo bugarija momentalno nemat volja.....dodeka taktiziraat so prepiskite od Makedonija vo stilot "ce gi prajme ili ne ce gi prajme blgari"a vo istovreme investiraat sredstva vo pronaogjanje na novi blgari vo Albanija i Kosovo ,proektot vo koj investiraja dosta- Petar Kolev i GDU ke im propadnit a to ke go pokazet narednite izbori
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2018
Мислења
28
Поени од реакции
20
prepiskata de namira v sastojanie,za koeto ne se predostava informacia,dali nekoj znae sto znaci toa,pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom