Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Бев саркастичен, мислев лажи, затоа што статусите требаше да се менуваат во понеделникот, после во пораки ми пишаа уште двајца дека ги пуштиле. Овие се од втора половина на декември ставени на положително. Ако продолжи вака добро е, само да не се изјалови нешто
 
M

Macenici

Гостин
Sto e dobro oviie sto se pusteni se ili preku roditel ili so star original dokument za niv nisto nikogas nema da se smeni na loso sekogas na niv ke iI'm potpisuvat ke davat na niv drzavjanstvo ama za site ddrugi sto biva
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Здраво на сите. Мојот статус е По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство уште од август и сеуште се нема сменето. Дали има некој ваков случај и дали знаете за колку време може да ми излезе државјанството?
Инаку бев на интервју во октомври 2016 во амбасадата во Битола, а бројчето го добив во деќември 2016, преку татко бугарин. Гледам има доста запознаени овде па да ме упатете ако знаете кога ке се смени статусот и кога ќе го добијам државјанството
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Здраво на сите. Мојот статус е По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство уште од август и сеуште се нема сменето. Дали има некој ваков случај и дали знаете за колку време може да ми излезе државјанството?
Инаку бев на интервју во октомври 2016 во амбасадата во Битола, а бројчето го добив во деќември 2016, преку татко бугарин. Гледам има доста запознаени овде па да ме упатете ако знаете кога ке се смени статусот и кога ќе го добијам државјанството
Neznam koga tocno ke te razgleduvaat ali sigurno dobivas. Pozz
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Здраво на сите. Мојот статус е По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство уште од август и сеуште се нема сменето. Дали има некој ваков случај и дали знаете за колку време може да ми излезе државјанството?
Инаку бев на интервју во октомври 2016 во амбасадата во Битола, а бројчето го добив во деќември 2016, преку татко бугарин. Гледам има доста запознаени овде па да ме упатете ако знаете кога ке се смени статусот и кога ќе го добијам државјанството
Jas istata procedura so roditel vo bugarska ambasada bitola bev 4 meseci na filnalna i 2 meseci i 15 dena denes mi potpisaa ukaz..[DOUBLEPOST=1521320320][/DOUBLEPOST]Ме интересира зошто државјанството ми е испратено во Битола а не ми дади опција јас да си закажам датум да го земам лично од Софија, и дали некој има слично искуство затоа што сум во Малта за колку време стига во Битола да не патувам и плаќам карти по два пати ??? Фала
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Bio li si na proverku od viceprezidenta
Не, не одат сите[DOUBLEPOST=1521320685][/DOUBLEPOST]
Jas istata procedura so roditel vo bugarska ambasada bitola bev 4 meseci na filnalna i 2 meseci i 15 dena denes mi potpisaa ukaz..[DOUBLEPOST=1521320320][/DOUBLEPOST]Ме интересира зошто државјанството ми е испратено во Битола а не ми дади опција јас да си закажам датум да го земам лично од Софија, и дали некој има слично искуство затоа што сум во Малта за колку време стига во Битола да не патувам и плаќам карти по два пати ??? Фала
Честитки, број 5[DOUBLEPOST=1521321109][/DOUBLEPOST]
Beh na intervju 26ti oktomvri
Od 14ti dekemvri cekam potpis

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Значи декември средината
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Jas istata procedura so roditel vo bugarska ambasada bitola bev 4 meseci na filnalna i 2 meseci i 15 dena denes mi potpisaa ukaz..[DOUBLEPOST=1521320320][/DOUBLEPOST]Ме интересира зошто државјанството ми е испратено во Битола а не ми дади опција јас да си закажам датум да го земам лично од Софија, и дали некој има слично искуство затоа што сум во Малта за колку време стига во Битола да не патувам и плаќам карти по два пати ??? Фала
Zatoa sto ti si odbral da go zemes vo Bitola. Si stoi vo formularot koga podnesuvas kade sakas da go poditnes. Ke ti stigne za edno 2-3 meseci. Bese li na proverka od viceprezident ili odma dobi potpis?
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Zatoa sto ti si odbral da go zemes vo Bitola. Si stoi vo formularot koga podnesuvas kade sakas da go poditnes. Ke ti stigne za edno 2-3 meseci. Bese li na proverka od viceprezident ili odma dobi potpis?
Odma potpis ne bese na proverka a da im pisam mejl ili zvonam ? Ako ne im e prateno da go podignam od bg?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom