Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.517
Поени од реакции
10.831
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване
Aплицирано е октомври 2016
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Isto i mene od finalna denes na dopolnitelna intervju vo mart 2016. Sto ponataka dali nekoj znae???(n)
 
Член од
17 август 2016
Мислења
497
Поени од реакции
576
Oti site sho se bile na dop pa finalna pa pak na dop nejchat da chujat ili nejchat da razberat shhoe e rabotata... ubo beshe kazhano i pishveshe na internet oti potpresedalekata dobila od eu pismo kaj sho velit oti se najdeni 100 kriminalci so bg pasoshi i oti ta che napraj svoja komisija sho che gi provervit povtorno vo site sluzhbi oti e minvano dosta godini od ko se aplicirani... imet i od 2012 i e mozhno oti nekoi od nimi e naprail nesho i zato povtorno che gi provervit i to e.... i plus.... site postari predmeti sho se ministerstvoto za pravda povtorno gi kontroliret vo mvr vo dans vo site nivni sluzhbi koi set za to.... i ne gi bunvete lugjeto i lazhite oti trebit da deit pak dop dok ko veche gi dale i i od chico i od strina i od baba i od brached i ne ebitno od koj... se na se... pak se site staeni na proverka i trebit vreme da projdit i trebit site 19000 da se potrpime i da pochekvame ta proverka da zavrshit.. toa e i dosta go polnite forumo so edni te isti prashanja i netochni odgovori .... sekoj od to posrednicite ova go znajt i istovo che vi go kazhhit...
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Vlado Ljamovto Kolku Egejci ima na Facebook
1 hr ·

- Па како Македонци кога сте родени во Бугарија?
Едно од децата:
- Абе чичко, што се правиш недоветен. Ако лав се роди во свињарник, свиња ли е?!?!?


Like
Comment


Ве молам да ја пријавите на фб оваа будалава, што им прави лоша услуга на тие што чекаме и молиме за документи од Бугарија, овие навреди нема да ни се од корист, а патем будалава пишува од Нов Зеланд.Кликнете на имево и пријавете го профилов.
Владо Љамов

Скроз од десно кај тоа message do nego ima ... tri tocki klik na trite tocki i report!
 
Последно уредено:
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
Oti site sho se bile na dop pa finalna pa pak na dop nejchat da chujat ili nejchat da razberat shhoe e rabotata... ubo beshe kazhano i pishveshe na internet oti potpresedalekata dobila od eu pismo kaj sho velit oti se najdeni 100 kriminalci so bg pasoshi i oti ta che napraj svoja komisija sho che gi provervit povtorno vo site sluzhbi oti e minvano dosta godini od ko se aplicirani... imet i od 2012 i e mozhno oti nekoi od nimi e naprail nesho i zato povtorno che gi provervit i to e.... i plus.... site postari predmeti sho se ministerstvoto za pravda povtorno gi kontroliret vo mvr vo dans vo site nivni sluzhbi koi set za to.... i ne gi bunvete lugjeto i lazhite oti trebit da deit pak dop dok ko veche gi dale i i od chico i od strina i od baba i od brached i ne ebitno od koj... se na se... pak se site staeni na proverka i trebit vreme da projdit i trebit site 19000 da se potrpime i da pochekvame ta proverka da zavrshit.. toa e i dosta go polnite forumo so edni te isti prashanja i netochni odgovori .... sekoj od to posrednicite ova go znajt i istovo che vi go kazhhit...
tocno e toa se sto ste go pisale i jas go pisuvam istoto ama nema koj da razbere,ni ostanuva samo da cekame.A tuka na forumot ima dosta posrednici i si pisuvaat na niv kako kje i odgovara.Ni ostanuva samo da cekame[DOUBLEPOST=1497535410][/DOUBLEPOST]kje
Isto i mene od finalna denes na dopolnitelna intervju vo mart 2016. Sto ponataka dali nekoj znae???(n)
cekas
 
Член од
25 август 2014
Мислења
143
Поени од реакции
225
Vlado Ljamovto Kolku Egejci ima na Facebook
1 hr ·

- Па како Македонци кога сте родени во Бугарија?
Едно од децата:
- Абе чичко, што се правиш недоветен. Ако лав се роди во свињарник, свиња ли е?!?!?


Like
Comment


Ве молам да ја пријавите на фб оваа будалава, што им прави лоша услуга на тие што чекаме и молиме за документи од Бугарија, овие навреди нема да ни се од корист, а патем будалава пишува од Нов Зеланд.Кликнете на имево и пријавете го профилов.
Владо Љамов

Скроз од десно кај тоа message do nego ima ... tri tocki klik na trite tocki i report!
Ova e toj sindrom "Makedonija vo srceto, ama ziveam stranstvo i ne se vrakjam".
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
784
Тие што сте бидени во Март 2016 год. на интервју на која дата поточно сте бидени?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Ova e toj sindrom "Makedonija vo srceto, ama ziveam stranstvo i ne se vrakjam".
Da i ne samo toa, tuku toj si pobegnal se spasil, a sega saka da nasteti na tie Makedonci sto seuste ziveeme vo Makedonija, pod maskata na patriotizam, ova e zloba i podlost, ve molam prijavete go
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.292
Поени од реакции
2.033
04.11.'16 - подадено за произход (прв братучед + БККС).
15.06.'17 - МП закажување термин за интервју (ДАБЧ ги чекав 7 месеца).
Август 2018 - интервју. Ouch.

Можно е да:
- поедностават процедура за луѓе од Македонија бидејќи не има ПРЕМНОГУ!
- не ми побараа, ниту однесов исти документи како во ДАБЧ, само произходот и документите за МП
- можно е да има поместувања на датумите за интервју наназад (веќе има)
- за зголемениот број на прашања на интервјуто: точно е!
- во однос на ДАБЧ, заглавена е доста работата и започнале со закажувања за во блиска иднина за да исчистат илјадници заглавени предмети (19000 само лани!!!)

Поздрав!
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.657
Поени од реакции
668
Средина на Септември 2016 ми се однесени за првпат документи, од родител, интервју ми закажаа за средина на Јануари.Не си го знам бројчето , кај посредникот ми е, па ако може некој да ми каже дали има поместување на интервјуата за порано?
Фала.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom